نتایج جستجو برای عبارت :

مجسمه های غول پیکر بودا در غار لانگمن

غارهای لانگمن متشکل از تعداد زیادی مجسمه غول پیکر تشکیل شده که در استان هنان واقع شده اند.مجسمه هایی که درون غارهای لانگمِن قرار دارند مجسمه های مربوط به آیین بودا می‌باشند. 
شاید تعجب کنید اگر بگوییم هر یک از مجسمه هایی که در غارهای لانگمن وجود دارند، نام مشخصی داشته و یا به یکی از شخصیت‌های آیین بودا تعلق دارند. در سرزمین هایی که غارهای لانگمن وجود دارند تعدادی معبد و باغ نیز برای گردشگری ساخته شده اند.
برای بازدید از این غارهای باش

غارهای لانگمن مجموعه‌ای از معابد بودایی و مجسمه‌هایی در دل صخره‌های ماسه‌سنگی در کرانه رود یی در جنوب شهر لویانگ در استان هِنان در چین است.این محوطه شامل هزارو۳۵۰ غار و ۴۰ معبد است که در آنها مجسمه‌هایی در اشکال و ابعاد مختلف از ۲٫۵ سانتیمتر تا ۱۷ متر نگهداری می‌شوند.درطول انقلاب فرهنگی، این محوطه به دست نیروهای ارتش سرخ درآمد و بسیاری از مجسمه‌های آن نابود شد.در سال ۲۰۰۰ محوطه تاریخی غارهای لانگمن در فهرست میراث جهانی یونسکو ثب
کتاب صوتی زندگی به روایت بودا اثر آچاریا فیلسوف معاصر هندی

دانلود فایل

اگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنیدنتایج وب
کتاب صوتی زندگی به روایت بودا اثر آچاریا فیلسوف معاصر ...www.filerow.ir › product › کتاب-صوتی-زندگی-به-روایت-بودا-اثر-آ...خرید کتاب صوتی زندگی به روایت بودا اثر آچاریا فیلسوف معاصر هندی با قیمت 13000 هزارتومان به صورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی فایل راو.
کتاب صوتی زندگی به روایت بودا اثر آچاریا فیلسوف معاصر ...are
مرد هندی که 30 ساله مجسمه است
او شش ساعت در روز به طور مداوم بی حرکت و ساکن می ایستد، مردم زیادی تلاش می کنند تا او لبخند بزند، حرکتی کند و یا لاأقل تغییر کوچکی در حالت ایستادن خود بدهد. اما تا به حال هیچ کسی نتوانسته قدرت فوق العاده ی او را برای ایفای نقش یک “مجسمه” در هم بشکند.
 عبدالعزیز اهل کشور هند است و یک شغل عجیب دارد. او بیش از ۳۰ سال است که به عنوان یک مجسمه ی زنده کار می کند و همه ی تلاش او این است که یک مجسمه ی ایده آل و خوب باشد.
ادامه م
جدیدترین نسخه دیکشنری پولی لانگمن Longman Dictionary English Premium
انتشار برای اولین بار در بین تمامی سایت های ایرانی و خارجی
با قابلیت دانلود آفلاین تمام دیکشنری ها
Longman Dictionary English Premium یک منبع واژگان و گرامری کامل است که به یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند. این دیکشنری جدیدا در پلی استور منتشر شده است و قیمت آن 10 دلار معادل 60 هزار تومان است.
لانگمن از محبوبترین و کاملترین دیکشنری های موجود در دنیا محسوب می شود که دیتابیس بسیار کاملی دارد و تمامی زبان آم
ثبت شرکت تولید مجسمه

مجسمه یا تندیس پیکره ای است که
اغلب با هدف یادآوری یا به نمایش گذاشتن وجود یک انسان، شیء ، حیوان یا
واقعه ساخته می شود. مجسمه ها ممکن است به یادبود بزرگان تاریخ ساخته شوند
همچون مجسمه فردوسی

با ثبت شرکت تولید مجسمه ، می توانید فعالیت خود را به طور رسمی و
قانونی آغاز کنید و به آن اعتبار ببخشید. در ذیل به بررسی فرآیند ثبت شرکت
مجسمه سازی می پردازیم.
ادامه مطلب
دومین دین مورد بحث آئین بوداست:
در سخنان بودا هیچ اشاره ای به خدا و یا موجودی که خالق جهان باشد نشده است.بودا جهان را "قدیم و ازلی" میداند یعنی آغاز و پایانی ندارد.بودا از "نیروانا" صحبت میکند.نیروانا "رهایی ،بیداری و خاموشی" است که انسان با مهار کردن غرائز و شهوات و چشم پوشی از لذتهای دنیوی به آن حالت میرسد.از نظر بودا نیروانا ثابت و ساکن و تغییر ناپذیر است،در محدوده زمان جای نمی گیرد،نامیرا و فناناپذیر است،قدرت،برکت،شادمانی و عین خیر است.بود
معابد بودا و هندوی زیادی در کشور تایلند قرار دارد که هر کدام دارای قدمت تاریخی زیادی بوده و معماری حیرت انگیز آنها چشم هر بیننده ایی را به خود خیر می کند. با همراهی آژانس گردشگری مهرپرواز با چند معبد این کشور آشنا شوید.
بودای بزرگ قدیمی پوکتبرای بازدید از مجسمه بودای بزرگ معمولا توریستان مستقیما به دیدار مجسمه بزرگ سفید رنگ مرمرین در چالونگ می روند! اما باید بدانید که مجسمه طلایی وات خائو رانگ در واقع مجسمه بودای اصلی جزیره پوکتاست، اما از
⇐ 7 گوشه بر روی تاج مجسمه نشان دهنده هفت اقیانوس و هفت قاره جهان است که بیانگر مفهوم جهانی آزادی است.
⇐ مجمسه آزادی هدیه ای از فرانسه بود که در سال 1886 به آمریکا داده شد.
⇐ مجسمه آزادی زنی است که نمایشگر لیبرتاس (Libertas) الهه رومی آزادی است.
⇐ مجسمه دارای یک مشعل و نیز کتیبه ای است که تاریخ اعلامیه استقلال آمریکا (4 ژوئیه 1776) بر آن ثبت شده است.
ادامه مطلب
لابلای مجسمه هایم منم
خیره به پیکره هایی با چشمان از حدقه درآمده
به دهان های کج و چهره های جذامی شان
خیره به دستانی به حجم انسان بزرگ،بی مخاطب
که بی شباهت به من نیست
جز درد چه دیده ام من
جز پریشانی و آوار
جز بند و افسار
جز ایام کسالت بار
پیرزنی خمیده رو به آسمان
مردی خسته با چشمانی کور
و ازدحام پیکره های کوچک و بزرگ در سکوت
جز شب چه دیده ام من
جز فاصله چه بوسیده ام من
چون آینه در برابر هم خیره به همیم در کوچه ی مرده گان
بی انتظار رهگذری
بی انتظار
مجسمه یعقوب لیث صفار
مجسمه یعقوب لیث صفار قبل از انقلاب ساخته شد . اینکه توسط چه شرکتی و کجا ساخته شد اهمیتی ندارد آنچه مهم است این بود که مجسمه قبل از پایان ساخت میدان یعقوب لیث در انتهای خیابان طالقانی آماده شد . میدان یعقوب لیث تلی از خاک بود اکه مجسمه را آوردند . در این اوضاع و احوال انقلاب به پیروزی رسید . یکی از اشیائی که مورد غضب مردم بود مجسمه بود . زیرا آنها را نماد بت و طاغوت میدانستند مردم مجسمه ها را یکی یکی پایین میکشیدند لذا هیچ کس ج

سورپرایز: انتشار نسخه 6 ام دیتابیس آفلاین لانگمن اندروید
LDEOCE6 Offline database
برای اولین بار فقط در Apktops
این نسخه دقیقا نسخه DVD موجود در PC است
دیتابیس 1.3 گیگابایتی با قابلیت اجرای کاملا آفلاین
این دیتابیس به قدری کامل است که حتی تلفظ مثال ها نیز موجود می باشد

مطمئنا اگر با نرم افزار های دیکشنری و فرهنگ  لغت سر و کار داشته باشید دیکشنری فوق العاده Longman Dictionary of Contemporary English, 6th را می شناسید.
این دیکشنری بهترین و کامل ترین دیکشنری انگلیسی به انگلیسی ان
اگر می‌خواهید یک سفر سراسر هیجان‌انگیز داشته باشید با خرید بلیط هواپیما بانکوک به پایتخت تایلند سفر کنید. بانکوک جاذبه‌های گردشگری و نقاط دیدنی بیشماری دارد که شما را شیفته‌ی خود کند و به خرید بلیط هواپیما بانکوک ترغیب نماید. جاذبه‌هایی که می‌توانند ساعت‌ها شما را سرگرم خود کنند. بنابراین بهتر است پیش از رزرو بلیط هواپیما بانکوک برای سفر خود برنامه ریزی کرده تا وقت برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری بانکوک کم نیاورید. کاخ بزرگ بانکوک
سایت سرگرمی چفچفک : بلیک مک فارلند هنرمندی خلاق و خوش ذوق است که از لاستیک های استفاده شده و کهنه برای ساختن مجسمه های زیبا و شگفت انگیز انواع حیوانات استفاده می کند. برای هر کدام از این مجسمه ها که تکمیل آن بیش از ۱ ماه زمان برده است حدود ۱۰۰ الی ۴۰۰ لاستیک استفاده کرده است. با هم نگاهی به آثار هنری و زیبای این هنرمند خلاق بیندازیم.
یوزپلنگ آمریکایی
مجسمه های لاستیکی
پاندا
مجسمه های لاستیکی
خرس
مجسمه های لاستیکی
خرس
مجسمه های لاستیکی
نیم تنه
اگر می‌خواهید یک سفر سراسر هیجان‌انگیز داشته باشید با خرید بلیط هواپیما بانکوک به پایتخت تایلند سفر کنید. بانکوک جاذبه‌های گردشگری و نقاط دیدنی بیشماری دارد که شما را شیفته‌ی خود کند و به خرید بلیط هواپیما بانکوک ترغیب نماید. جاذبه‌هایی که می‌توانند ساعت‌ها شما را سرگرم خود کنند. بنابراین بهتر است پیش از رزرو بلیط هواپیما بانکوک برای سفر خود برنامه ریزی کرده تا وقت برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری بانکوک کم نیاورید. کاخ بزرگ بانکوک
مجسمه علی و نینو در شهر ساحلی

مجسمه علاقه در مجسمه عشق : : مجسمه
عشق شهری است مملو از جاذبه های جذاب و توریسم که همین جاذبه های زیادش سبب ساز
شده‌است تا هر سال و هر فصل از سال گردشگران متعددی با تور گرجستان به‌این شهر
مسافرت نمایند .

ادامه مطلب
مجسمه چیست ؟یکی از ماندگارترین انواع هنرهای تجسمی، مجسمه است که نقش بسیار پر اهمیتی در تکامل و رشد فرهنگ جهانیان ایفا می کند.به طوری که نه تنها نمی توان منکر نقش آن در هنر کلاسیک شد بلکه نمی شود آنرا در توسعه و پیشرفت هنر رنسانس ایتالیا نادیده گرفت.همزمانی کاربرد آن در معماری نیز در رشد و پیدایش هنر مذهبی بسیار مورد توجه بوده است.به طوریکه هنوز هم این نوع از هنر نقش بسیار مهمی در بیان و تجسم وقایع و افراد تاریخی دارد.در طول تاریخ آن، می توان ب
توی موزه مشاهیر برج میلاد، عوض مجسمه بنیان‌گذار انقلاب و رهبر کشور، مجسمه شیخی را ساخته و گذاشته اند که تمام گرانی ها و تحریم های مملکت از گور او بلند می‌شود. آتش فتنه 88 هنوز که هنوز است، سفره های مردم را می‌سوزاند. 
الحق که لایی کشیدن در صراط مستقیم و دوقطبی کردن حکومتی که با خون پاره های جگر مردم، سرپا و آبیاری شده، نبوغ و استعداد ژرفی می‌طلبد. حیف نکرده اند خمیرها را. 
به قول زکریایی: فقط خدا می‌تواند تو را بیامرزد.
دیکشنری لانگمن ویرایش 5ام جدید
LONGMAN Dictionary of Contemporary English 5th Edition
تهیه شده توسط قسمت آموزش و تمرین زبان انگلیسی شرکت
لانگمن در یک DVD متناسب با امتحان های
IELTS , FCE , CPE , CAE TOEFL . با روزی یک یا چند ساعت
تمرین با این فرهنگ لغات می توانید انگلیسی را بیاموزید .
* در صورتی که می خواهید به یادگیری زبان تخصصی رشته و
گرایش تحصیلی خود مهندسی مکانیک ، الکترونیک ، کامپیوتر ، صنایع ، معماری ، عمران
یا هر تخصص دیگری ریاضیات ، فیزیک شیمی و پتروشیمی ، پزشکی و پرستاری
مجسمه روی یک بلندی در ورودی پارک نشسته.خدا می داند روزی چند نفر را می بیند و حرفهای چند نفر را میشنود و با خودش چه فکرها که نمیکند... حرف نمی زند. فقط نشسته و فکر می کند به چیزهایی که شاید ما ساده از کنارش بگذریم...چیزهایی که تا سالها آتش به قلب او میزند.
گاهی چیزهایی میبیند که کلافه میشود و لابد گمان میکند ارزش او از خیلی آدم ها بیش تر است.
ادامه مطلب
سال ۲۰۱۱ که آیفون 4s معرفی شده بود من هیچ سنسی نسبت بهش نداتشم و اصلا تو ذهنم نبود که بخوام داشته باشمش تو این حوالی من زبان خوندنم جدی شده بود و تا بستونا روزی ۸-۹ ساعت زبان میخوندم و حسابی غرق اینکار شده بودم، دیکشنری محبوبمم لانگمن نسخه کامپیوترش بود که سال قبلش داییم به عنوان کادو تولد بهم داده بود. خیلی دیکشنری کامل و جامع و خوشگل و همه چی تمومی بود، هنوزم هست. بعد همیشه دلم میخواست اینو روی گوشیم داشته باشم. تو سرچ هامو اینا متوجه شدم که ا
سال ۲۰۱۱ که آیفون 4s معرفی شده بود من هیچ سنسی نسبت بهش نداتشم و اصلا تو ذهنم نبود که بخوام داشته باشمش تو این حوالی من زبان خوندنم جدی شده بود و تا بستونا روزی ۸-۹ ساعت زبان میخوندم و حسابی غرق اینکار شده بودم، دیکشنری محبوبمم لانگمن نسخه کامپیوترش بود که سال قبلش داییم به عنوان کادو تولد بهم داده بود. خیلی دیکشنری کامل و جامع و خوشگل و همه چی تمومی بود، هنوزم هست. بعد همیشه دلم میخواست اینو روی گوشیم داشته باشم. تو سرچ هامو اینا متوجه شدم که ا
با خودم فکر کردم اگر من یک تکه گل بردارم و با آن بهترین مجسمه ی دنیا را بسازم و این طور برنامه ریزی کنم که وقتی خشک شد، رنگش می زنم و آن را در اتاقم می گذارم تا به آن حال و هوای دیگری ببخشم و هی برای این و آن کلاس بگذارم که ببینید دارم چه می سازم و شما خبر ندارید قرار است از این تکه گل چه مجسمه محشری در آید و از این جور حرفها... ولی بعد که کارم تمام شد دیدم این آن چیزی نیست که من می خواستم و نه تنها اتاقم را قشنگ نمی کند که گند می زند به خودم و اتاقم و
چیزی که ذهن مرا به خود مشغول کرده بود و باعث شد آیین ادیان غیر ابراهیمی را بررسی کنم پیدا کردن نقطه اشتراک همه ادیان بود و با بررسی اهداف بودا و آیین تبت به نتایج جالبی رسیدم، همان اشتراک ادیان
در عرفان و سیر و سلوک عرفایی نیز همان موضوعات مطرح است
بوداسف bodasef کسی است که شوق رسیدن به روشن شدگی را در خود پدید آورده است. عبارت معروفی در این آیین هست که می گوید:
پدید آوردن شوق، یعنی در آرزوی روشن شدگی کامل بودن، برای خیر و بهروزی دیگران.
نتیجه تمام
shirazart.blog.ir 
شاخص تناسب : در هنر و بویژه مجسمه سازی ، فرمول ریاضیی که تناسب آرمانی بخش های مختلف بدن ( انسان و جانوران ) را تعیین کند ، مثلا نسبت بین سر و نیم تنه ، تعیین چنین تناسباتی از روزگاران بسیار کهن ، قطعاً تحت نظر مصریان باستان ،آغاز شد و برای مجسمه سازان یونان باستان سده ی پنجم پیش از میلاد، کاملاً شناخته شده بود .
منظور از «فرزندان زن بیوه» فراماسون‌ها هستند. این اصطلاح ناشی از آن است که حیرام (معمار معبد سلیمان) فرزند یک زن بیوه بوده است.
«و سلیمان پادشاه، حیرام را از صور آورد، او پسر زن بیوه از سبط نفتالی بود». (کتاب اول پادشاهان،فصل٧، پاسوق١٣-١۴)«او مردی دانا و با استعداد است مادرش یهودی و پدرش اهل صور می‌باشد». (کتاب دوم تواریخ ایام، فصل٢، پاسوق١٣-١۴)
همان‌طور که در کتاب مقدس مذکور است حیرام فرزند زن بیوه بود. به همین خاطر علاوه بر تکریم مقام حیرام
غول رودس یونان

غول رودس یکی از عجایب دوران باستان بشمار می آید و در جزیره رودس در یونان واقع شده است.
این مجسمه به عنوان نماد هلیوس، یکی از خدایان یونان، در قرن سوم قبل از میلاد ساخته شد. جزیره رودس بر اساس افسانه ها عمدتا به ماشین های جنگی اش شهرت داشت. غول رودس در ورودی بندرگاه جزیره رودس و روی پایه های ۱۵ متری از جنس سنگ مرمر سفید، قرار گرفته بود. در ابتدا مجسمه را از سنگ تراشیدند و بعد برای زیبا جلوه دادن آن رویش را با ورقه های برنزی پوشاند
نام کتاب: فرار به موزه ی نیویورکنویسنده: ای ال کینگزبرگ
داستان در قالب نامه ای است که کل کتاب روایت میشود کلودیا شخصیت اصلی داستان از یکنواختی خسته شده و می خواهد فرار کند و با برادرش به نیویورک فرار می کند و طبق نقشه ای که داشته در موره هنر نیویورک زندگی می کند و تصمیم می گیرد گه کل موزه را بگردد در اولین روز که به تالار رنسانس ایتالیا رفته بودند متوجه میشوند که مجسمه جدیدی به اسم فرشته به موزه اضافه شده و کلودیا تصمیم می گیرد به جای گشتن موزه
تندیس مسیح
مجسمه مسیح بر روی قله‌ کوه کورکووادو واقع در شهر ریو قرار گرفته است، شهر ریو را می توان دومین شهر بزرگ برزیل دانست، لازم به ذکر است که ارتفاع این کوه در حدود 700 متر می باشد. این مجسمه توسط مجسمه‌ ساز فرانسوی - لهستانی "پل لنداوسکی" به سبک معماری آرت دکو طراحی و توسط هیتور دا سیلوا کوستا ساخته شده است، مجسمه مسیح را می توان به عنوان بزرگ ترین مجسمه ساخته شده به این سبک معماری دانست. دست راست این مجسمه به سمت جنوب شهر بوده و دست چپ او ب
هر چیزی که رازی در
پشت سر خود داشته باشد، هم ترسناک است و هم هیجان انگیز! این حس را هر کسی
تجربه کرده است و این یکی از احساسات مشترک بین انسان هاست. همه ی ما در
زندگی خود به دنبال کشف رازهای زیادی هستیم. برخی از آن ها مهم، برخی واقعا
بی اهمیت و برخی هم جالب هستند. راز مجسمه های بوداپست از آن دسته رازهایی
است که دانستن آن ها می تواند جالب و هیجان انگیز باشد. ما امروز در این
مطلب می خواهیم تا از راز مجسمه های بوداپست پایتخت مجارستان پرده برداریم
فایل صوتی املای لغات اساسی لیستنینگ بر اساس دیکشنری لانگمن

Days of the week: Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday,Sunday, weekdays, weekend

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

دریافت
-----------------------------------------------------------------------------------
تمام ایده ها از ایده های دیگر برمی خیزند. منطق فازی برخلاف ادعای مطبوعات عمومی، به یکباره ساخته و پرداخته و به جهان علم و مهندسی نیامده است.
نام «فازی» بیان کننده یک ایده یا خانواده ای از ایده هاست که بسیار کهنسال و دارای ریشه های متعددی است. سایه های خاکستری، مرزهای مبهم، ناحیه خاکستری، متضادهای متعادل، هم درست هم نادرست، تناقض، مستدل غیرمنطقی همگی ایده های مختلفی هستند که مبین نام «منطق فازی» هستند.
تاریخ قدیم حالت فازی به دو شاخه در منط
سوغات تایلند
تایلند یا «سرزمین لبخندها» یکی از مقاصد گردشگری پرطرفدار به شمار می‌آید.
غیرممکن است که کسی از تایلند دست خالی برگردد. در واقع بازارهای تایلند چنان قیمت‌های مقرون به صرفه‌ای ارائه می‌دهند که در میان اشیای بی‌شمار عجیب و خاص آن گم می‌شوید. برای اینکه هنگام خرید سوغاتی در تایلند سرگردان نشوید، فهرستی از بهترین سوغاتی‌های این کشور که در چمدان شما باید قرار بگیرد در این مطلب مهیا کرده‌ایم.
۱. مجسمه بودابیش از نود درصد مردم تا
پاسخ:
اگر مجسمه‌ انسانِ عریان به گونه‌ای باشد که معمولاً محرّک شهوت است، نگاه عمدی به آن‌ - بنابر احتیاط - جایز نیست.
پاسخ دفاتر مراجع عظام تقلید نسبت به این سؤال، چنین است:[1]
حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی):
اگر مستلزم مفسده و ریبه باشد، جایز نیست.
حضرت آیت الله العظمی سیستانی (مد ظله العالی):
با شهوت جایز نیست، بلکه بدون شهوت بنابر احتیاط واجب جایز نمی‌باشد.
حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی (مد ظله العالی):
اگر نوعاً محرّک باش
معبد چین سو در مالزی
 معبد غارهای چین سو یا معبد بهشت و جهنم، در دامنه‌ای صخره‌ای با شیب تند در ارتفاعات جنتینگ کشور مالزی واقع شده است.
«معبد غارهای چین سو» (Chin Swee Caves Temple) یک معبد آیین تائو است که در «ارتفاعات جنتینگ» (Genting Highlands) مالزی واقع شده و مناظر شگفت انگیزی آن را احاطه کرده‌اند. داخل معبد مجسمه‌ای از «کینگ شوی» (Qingshui) نصب شده است. او یک راهب بودایی بود که به خاطر قدرت‌های ماورا طبیعه‌اش برای ریزش باران و دور کردن ارواح خبیث، مدت‌های
مسلما از الان تا یک هفته یه تریلی پست و مطلب در مورد دستِ بیقرار در فضای مجازی خواهید خوند.
فقط کوتاه بگم موضوع امشبِ سریالِ پایتخت، من رو برد به 25 سال پیش، و یکی از به یاد موندنیترین نقشهای بازیگری که در دوران کودکی دیدم. سال 1371 و فیلم "مجسمه" با بازی فوق العادۀ امین تارخ. با محوریت همین موضوع دست بیقرار. آقای تارخ اگر سال 1370 در فیلمِ مادر علی حاتمی کنار یه دوجین بازیگر سوپرستارۀ دیگه درخشید، سال 71، خودش تک ستارۀ فیلم مجسمه بود. فیلمی که صحنۀ آ
مجموعه آموزش مجسمه سازی به کودکان یکی دیگر از مجموعه های ویژه و مفید برای کودکان در وب سایت 118file می باشد که با ارائه بیش از 9 ساعت فیلم آموزشیتلاش کرده تا هنر ارزشمند مجسمه سازی را به شیوه آسان آموزش دهد. مجموعهآموزش مجسمه سازی به کودکان شامل نحوه ساخت اشکال مختلفی نظیر حیوانات، ماشین و مجسمه های فانتزی است که به صورت گام به گام توسط خمیر بازی و گلمجسمه سازی آموزش می دهد. همچنین این مجموعه فایل متنی در رابطه با نحوه ساخت گل سفالگری و
مشکل نعوظنعوظ
نعوظ کلمه و واژه عربی ست که در لغت طومار دهخدا به معنای بلند شدن و راست شدن آلت مردانه است . در فرهنگ و تمدن مشخص به هدف هم اشاره شده‌است در تمدن مشخص نعوظ به معنای بلندشدن آلت مردانه به باعث غلبه شهوت است .
در انگلیسی کلمه هم اندازه نعوظ Erection است که به طریق بزرگ و محکم شده آلت مردانه بخصوص در موقع شهوت گفته می شود .
در طبی نعوظ به پدیده ای فیزیولوژیک گفته می شود که در آن آلت مردانه محکم , بزرگ و پرخون می شود .
اهمیت نعوظنعوظ پدیده ای
کاش لغت ژاپنی «خواهر» را می‌دانستم. آن‌گاه می‌توانستم او را با یک کلام خوب همراهی کنم. بودا، خدای او، می‌گفت: «بخشیدن مال به یک انسان می‌تواند او را هفت سال سیر کند، اما یک کلام خوب می‌تواند او را هفتادوهفت سال سرشار نگه دارد.»چین و ژاپن ص ۶۹ و ۷۰
Shirazart.blog.ir 
*به طور کلی حجم به دو دسته تقسیم می شود: 
   ۱- حجم حقیقی : به تمام حجم های سه بعدی قابل لمس حجم حقیقی گفته می شود .مانند احجام معماری ، مجسمه سازی ، نقش برجسته و ..... در تصاویر زیر تعدادی از احجام حقیقی ساخته شده در ادوار مختلف را در فرهنگ های متفاوت می بینید : 
**تصویر شماره ۱۱: مجسمه ی پارک قصر ورسای ( ارابه ی خورشید ) تقلید و کپی از " شارلز برون " اثر " ژان باتیست توبی" 
***تصویر ۱۲: پیکره ی  " ونوس ویلندروف" مربوط به حدود ۱۵۰۰۰ سال قبل از میل
مهاجرت به شهر ساحلی
آشنایی با شهر مجسمه عشق گرجستان
شهر مجسمه عشق – چندیست که مسافران و گردشگران اهل ایران به گردش و جست و جو در شهرهای گرجستان راغب گردیده اند . ما هم برای آن که بتوانید در طی هجرت به گرجستان بیشتر به خودتان خوش بگذرانید , به راهنمای سفر به گرجستان , پایتخت گرجستان و مجسمه عشق , دومی شهر بزرگ گرجستان روی آورده ایم .
ادامه مطلب
بچه که بودم ابتدایی اینا کلاس زبان میرفتم ... از سوپرمارکت در اومدم یهو سه تا خانوم دیدم یکیش اشنا میزد منم نگاه میکرد معلم زبانم بود ... بد پیر شده بودا ... داغان :|
♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧♧
بهش پیام دادن : عاشقتم بای 
میگیم این چیه؟ کیه ؟ چه خبر؟
میگه به من چه ؟ خط به اسم چنگیز 
اقا ما غلط کردیم برات خط گرفتیم ؟:|
تو داری از خط استفاده میکنی بعد چون خط به اسم من به من پیام دادن ؟ :|

آیا میدونید مجسمه میدون دربندتهران کدوم شخصیت قهرمان ایرانیه؟؟
زمستان ۵۲ سال پیش، یک گروه آمریکایی هواپیماشون در کوه های شمال تهران سقوط می کند! یک چترباز آلمانی رو برای نجات آمریکایی ها می فرستند اما او هم چترش به صخره ها گیر می کند و آویزان باقی می ماند!
در آن زمان یکی از کار آمدترین نیروهای ویژه استاد چتر، کایت و کوهنوردی ارتش، گروهبان "امیر قدم شاهی" برای نجات جان این گروه انتخاب می شود!
او قهرمانانه تمامی گروه را نجات می دهد و در آن زمان
بودا های مقدس در تایلند
پاتایا:
پِتایا یا پاتایا  พัทยา شهریست ساحلی و کوچک که در
سواحل شرقی خلیج تایلند و در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر بانکوک واقع شده
است. شهر
پاتایا در سال با بازدید بیش از ۵٫۵ میلیون توریست خارجی رو به رو می شود،
به همین خاطر از مهم ترین شهرهای توریستی کشور تایلند است. پاتایا به دلیل کاباره ها
و انواع تفریحات شبانه شهرت جهانی دارد. واکینگ استریت یکی از خیابان های پاتایا، از جاذبه ‌های گردشگری و تفریحات
شبانه و ج
با تور کوالالامپور می توانید به دیدن این شهر زیبا بروید یکی از مراگز تفریح کوالالامپور بنای یادبود ملی کوالالامپور که در سال 1966 افتتاح شد است می باشد. ساخت بنای یادبود ملی کوالالامپور در سال 1963 شروع و به مدت 3 سال طول کشید و در نهایت ساخت این مجسمه در سال 1966 میلادی به اتمام رسید. این بنا در خیابان مجلس (جالان پارلیمن) در کوالالامپور و در انتهای شمال لیک گاردن در مالزی ست که در نزدیکی ساختمان مجلس پارلیمنت هاوس کوالالامپور می باشد. بنای یادبو
ثبت برند به دو صورت ثبت برند حقیقی و ثبت برند حقوقی صورت می گیرد .اگر متقاضی ثبت برند شخص باشد به نام آن شخص به ثبت خواهد رسید . اگر متقاضی شخصیت حقوقی باشد به نام شخصیت حقوقی یا شرکت به ثبت می رسد .
ثبت برند حقیقی و حقوقی در مدارک مورد نیاز جهت ثبت متفاوت می باشند .برای ثبت برند حقیقی تمامی مدارک ارائه شده باید به نام شخص حقیقی باشد و گروه و فعالیت مورد نظر خود در آن مشخص شود .
مجوزها و مدارک آماده شده برای ثبت برند حقوقی باید به نام شرکت باشد و ط
چه میشد گفت؟ وقتی میخواست سن و سال خودش را به رخ من بکشد و با گفتنِ «پسر گلم» انگار با یک کودک پیش دبستانی حرف میزند و بنابراین از جواب دادن طفره رفت. تازه توصیه ایی هم داشت که کمی هم تاریخ بخوانیم بد نیست! من کم و بیش کتاب تاریخی می خوانم، اما حتما باید بیشتر بخوانم. اما ای کاش خودش هم به توصیه ی خودش گوش میکرد. و اسیر این پیش فرضهای توطئه نمیماند وتازه یک خط بعد به جای «ملت ما» تصمیم نمیگرفت که همیشه گول میخورند. خودش گول حرفهای خودش را میخورد. 
می‌ترسم.این بار اما از خودم.
وقتی با نهالی در بغل پیش تو آمدم و گفتم بیا باهم این نهال را بکاریم،البته اینطور که نبود.بله من نهال در بغل آمده بودم و خواسته‌ام این بود که باهم بکاریمش.یعنی تورا برای این کار مناسب دیده بودم.می‌خواستم این آخرین نهال را همراه تو در دل خاک بگذارم.اما نیامدم یک راست این را بگویم.پریشان حال نزدت آمدم،از زمین و زمان شکایت کردم،داد و فریاد راه انداختم و سرت را درد آوردم و تو؟تو آرام و بی صدا گوش دادی.گوش دادی و به دقت
سنگاپور فلایر
سنگاپور فلایر یک چرخ و فلک بسیار بزرگی است که در تفریحگاه ساحلی واقع شده است.ارتفاع این چرخ و فلک 165 متر است و یکی از جذاب ترین چرخ و فلک ها می باشد.در ترمینال فلایر خدمات مناسبی وجود دارد مثل رستوران ها و انواع مغازه ها .
معبد مقدس دندان بودا
چینی ها معابد بسیاری دارند اما معبد دندان بودا از معابد جالب آنها می باشد که در محله چینی ها واقع شده است.معبد دندان بودا یک معبد یا خانه ای است که برای یادگار دندان بودا می باشد که بسیار مجل
با تور کوالالامپور می توانید به دیدن این شهر زیبا بروید یکی از مراگز تفریح کوالالامپور بنای یادبود ملی کوالالامپور که در سال 1966 افتتاح شد است می باشد. ساخت بنای یادبود ملی کوالالامپور در سال 1963 شروع و به مدت 3 سال طول کشید و در نهایت ساخت این مجسمه در سال 1966 میلادی به اتمام رسید. این بنا در خیابان مجلس (جالان پارلیمن) در کوالالامپور و در انتهای شمال لیک گاردن در مالزی ست که در نزدیکی ساختمان مجلس پارلیمنت هاوس کوالالامپور می باشد. بنای یادبو
مجسمه برنزی دکوری در فضای بیرونی خانه
اگر شما هم در خانه تان پاسیو، بالکن یا حیات خلوت دارید حتما تایید می‌کنید که این فضاها جاهای مناسبی برای انواع دورهمی ها خصوصا در فصول گرم سال هستند. هرمحیطی که برای خلوت و دورهمی استفاده شود نیاز به دکوراسیون هم دارد. برای دکوراسیون در محیط های بیرونی، گزینه ها بسیار محدودتر هستند اما استفاده از مجسمه هایر دکوری برنزی یکی از بهترین گزینه هاست.
مجسمه برنزی دکوری در راهرو خانه
اغلب افراد در زمان طراحی

غارهای موگائو (Mogao)،یکی از شگفت انگیزترین آثار گردشگری و تاریخی در استان گانسو در شهر دان هوآنگ در کشور چین است.این غارها با نام “غارهای بوداهای غول پیکر” یا “غارهای هزاران بودای غول پیکر” در کشور چین شهرت دارند. در حقیقت، غارهای موگائو، متشکل از یک سیستم پیوسته شامل ۴۹۲ معبد است که حدود ۲۵ کیلومتری از سمت جنوب شرقی مرکز شهر دان هوآنگ قرار گرفته اند

با اخذ ویزای چین از بهروزسیر می توانید از تماشای این مناظر سنگی لذت ببرید.اگر به م
بهشت و جهنم چینی ها در کوالالامپور !

معابد بهشت و جهنم یا همان معبد چین سویی یکی از جاذبه های گردشگری موجود در مالزی است که طرفداران به خصوص خود را دارد. کوالالامپور بزرگ ترین شهر و پایتخت رسمی کشور مالزی است اما  پایتخت حکومتی و اداری این کشور شهر پوتراجایا میباشد. معبد چین سویی یا بهشت و جهنم یکی از جاذبه های مهم گردشگری در کوالالامپور مالزی است. این معبد در ارتفاع 1400 متری دریایی با وسعت زیاد قرار گرفته است. افراد می توانند برای رفتن

معابد بهشت و جهنم یا همان معبد چین سویی یکی از جاذبه های گردشگری موجود در مالزی است که طرفداران به خصوص خود را دارد. کوالالامپور بزرگ ترین شهر و پایتخت رسمی کشور مالزی است اما  پایتخت حکومتی و اداری این کشور شهر پوتراجایا میباشد. معبد چین سویی یا بهشت و جهنم یکی از جاذبه های مهم گردشگری در کوالالامپور مالزی است. این معبد در ارتفاع 1400 متری دریایی با وسعت زیاد قرار گرفته است. افراد می توانند برای رفتن

مجسمه سازی شاخه ای از هنرهای تجسمی میباشد که به صورت سه بعدی است که شامل دستکاری فیزیکی وسایل تجسمی با قالب ریزی و مدل سازی و یا شامل چیزهایی است که می‌توانند تراشیده شوند یا شکل داده شوند مثل سنگ یا چوب، سیمان یا فلز.
فرآیندهای مجسمه سازی در ابتدا از منبت کاری (از بین بردن مواد) و الگوبرداری (افزودن مواد ، به عنوان خاک رس) تا سنگ، فلز، سرامیک، چوب و سایر مواد استفاده می شد، اما از زمان مدرنیسم، آزادی کاملاً کاملی وجود داشته است.
مجسمه سازی با
قبل تر ها،زمانی که اینقدر برای خودم ارزش قائل بودم که خودم و بقیه را چیزی بیشتر از کیسه گوشت های پراز خون و کثافت میدیدم ،حول مدتی که هنوز دنیا برایم اینقدر مسخره و احمقانه نشده بود که دست راستم را برای هرچیز و هر کلمه ی موجود و ناموجود بالا ببرم و انگشت وسطم را حواله شان کنم ، بودیست،چاکرا و لوتوس های نشانه اش که با ازادی قلم بر صفحه کاغذ ایستاده بودند و روح شرقی درونشان میرقصید ،همه و همه احاطه ام کرده بود .وقتی دنیای سیذارتا* و راهبان تبتی ر
قبل تر ها،زمانی که اینقدر برای خودم ارزش قائل بودم که خودم و بقیه را چیزی بیشتر از کیسه گوشت های پراز خون و کثافت میدیدم ،حول مدتی که هنوز دنیا برایم اینقدر مسخره و احمقانه نشده بود که دست راستم را برای هرچیز و هر کلمه ی موجود و ناموجود بالا ببرم و انگشت وسطم را حواله شان کنم ، بودیست،چاکرا و لوتوس های نشانه اش که با ازادی قلم بر صفحه کاغذ ایستاده بودند و روح شرقی درونشان میرقصید ،همه و همه احاطه ام کرده بود .وقتی دنیای سیذارتا* و راهبان تبتی ر
بیست‌وپنج‌تا پیام روی پیغام‌گیر بود. یاد اون شب افتادم که بچه‌ی دایی و. مدام دکمه‌ی پلی رو می‌زد و صدایِ گرفته‌ی بابا پخش می‌شد. مجبور شدم پیام پر از کلمات محبت‌آمیزش ُ پاک کنم . ص. جان، ز.جان ... . چرا این‌کار ُ کردم؟ امشب دوباره سرده. حس می‌کنم توی عاشقی شکست خوردم. 

× چه‌قدر ...
جاذبه های گردشگری برزیل

۱- منطقه کله قندی، ریو دو ژانیرو

دلیل این نام گذاری به خاطر کوهی است که به شکل کله قند است ، این کوه دارای پوشش گیاهی است ، با ارتفاع ۳۹۴ متر بالاتر از ساحل و خود شهر . قله آن یکی از اولین مکان های گردشگران است، که نمایشی برای ریو و بندر است،از هیجان انگیزترین های این قسمت سوار شدن در تله کابینی است که شما را بین قله کوه و خود شهر در قسمت پایین جابجا می کند، در نزدیکی ساحل طولانی به Praia da Urca،نیز سه قلعه اولیه وجود دارد،

تایلند مکانهای قدیمی و امروزی زیادی را در خود جای داده است. از موزه های مختلف گرفته تا محلهای قدیمی و تاریخی را در بیشتر شهرهای تایلند می توانید مشاهده کنید. آژانس مسافرتی مهرپرواز چند جای شگفت انگیز این کشور را به شما معرفی می کنید.
مینی سیام پاتایا
مینی سیام (Mini Siam) پاتایا یکی از زیباترین جاذبه های توریستی پاتایا می باشد مجموعه ای بی نظیر از جاذبه های زیبا در کل دنیا .مینی سیام نزدیک پاتایا قرار دارد .زمانی که شما در مینی سیام قرار دارید طی 80
همون طور که قبلا هم گفتم کلا علاقه‌ای به N تا اپلیکیشن زبان داشتن روی گوشی ندارم. برای همین کل اپلیکیشن‌های الان من همینه که تو این تصویر می‌بینین. نه اینکه اپلیکیشن‌های خوب دیگه‌ای وجود نداره،نه! نمونه‌اش همین اپلیکیشن Memrise که برای خیلی‌ها کاربردی بوده. بحث اینه با توجه به هدفم همین 4 تا کار من رو راه‌ انداخته.

از اپلیکیشن لانگمن شروع می‌کنم که بر همه مبرهنه که چرا اهمیت داره. خلاصه اینکه منبع و مرجع است. حالا من ازش چه استفاده‌ای می‌
خونه یکی از افراد فامیل امشب مهمانی بودیم
یکی از کوچولوهای فامیل هم اونجا بود
و مجسمه پلاستیکی یا گچی دستش بود که باهاش بازی می کرد
بخاطر بی دقتی مجسمه از دستش افتاد و دو تکه شد
عکس العمل بچه و فامیل ها جالب بود
مادرش گفت: اشکالی نداره پیش می اد
پدرش گفت: اشکال داره بچه خوبی باش
مادربزرگش: توروخدا دعواش نکنین بچه مو
پدربزرگش: چیزی نشد حالا با چسب درستش می کنیم
و فامیل های دیگه با نظر های دیگه
بچه به همه شون گوش کرد
و منم داشتم فقط گوش می کردم
اون
مجسمه ساختمان بلند خلیفههمان گونه که میدانید دبی با ساختمان بلند عظیم خلیفه شناخته می شود , برجی که در گذر زمان به آرم شهر دبی تبدیل شده‌است .نمای این افق خراش تماما شیشه ایست و همین بر هزاران جذابیت آن افزوده است ; هتل , مغازه , راءس خرید , اسختر , مرکز ها تفریحی و . . . تمامی و همگی در یک ساختمان انباشته شده گردیده اند . به طور کلی می توان خاطرنشان کرد ساختمان بلند دبی از بزرگ ترین افتخارات امارات به حساب آورده می شود می توان به به همین جهت ماکت و
اومدم بیمارستان این دکتر میگه جراحی میخواد باز. خیلی میترسم از این جراحیا که از یه جا پوست میگیرن میزنن رو اون یکی.  مامانم اینا نگرانن. نمیدونن چیکار کنن الان پانسمان میشه بعدش  بستری میترسم میترسم میترسم بعنتی این چه بدشانسی بودا دختر حواستو جمع میردی. نمیدونم چیکار کنم دلم میخواد های های گریه کنم به خاطر مامان ایا جلو خودمو گرفتم. باید برم الان میان. برام دعا کن. 
موزه ای که به یاد  کشتارهای بیرحمانه ژاپنی ها در سال 1973 میلادی در جنوب غربی نانجینگ تاسیس شده است در آن زمان ژاپنی ها به مدت 6 هفته چین را محاصره کردند. سربازهای ژاپنی 300000 مرد، زن و کودک چینی را مورد تجاوز، شکنجه  قرار داده . و یا به قتل رساندند.

امروزه مردم چین یاد و خاطره کشته شدگان این حادثه تلخ را گرامی می دارند. در این موزه تصاویر، مجسمه ها و شرح خاطرات بازماندگان در دسترس بازدیدکنندگان قرار می گیرد. و اعلام برائتی از کشتار مردم بی دفاع م
تحقیق درباره دین بودا
↓↓  لینک   دانلود   و   خرید   پایین   توضیحات   ↓↓ فرمت  فایل:  word    (قابل  ویرایش و آماده پرینت) تعداد  صفحات:30     قسمتی   از   متن   فایل   دانلودی : مقدمه: در ادیان هند مانند دین مصریان قدیم آثار بسیاری از افکار ادیان ابتدائی نمایان است هیچ بخشی از دین افکار متافیزیک و عرفان و روحانیت را به اندازه هندوستان نگهداری و تکمیل نکرده‌است. در ادیان هند ...دریافت فایل
سند لند آنتالیا Sandland یکی از بزرگترین جشنواره های مجسمه سازی ماسه ای در جهان است.
آنتالیا اکنون یک موزه مجسمه سازی ماسه ای در سال است. هنرمندان برای ایجاد مجسمه های غول پیکر در سواحل ساحل لارا از ماسه استفاده می کنند که هر سال تا 100 اثر هنری با محوریت موضوع متفاوت است.SANDLAND (موزه مجسمه سازی ماسه آنتالیا) یکی از رویدادهای برتر مجسمه سازی ماسه ای در جهان است که صدها مجسمه غول پیکر ماسه ای به لطف ویژگی های آن از جمله منطقه ، تعداد هنرمندان شرکت کنن
2396 - «فرانک سلیمانی» مجری شبکه من‌وتو که به اذعان خودش به آیین بودا گرویده، پس از آنکه به‌سبب ترویج ملخ‌خوری و دیگر حشرات با انتقاد مخاطبین مواجه شد، با الفاظی تند به مردم حمله کرد و گفت: “نمی‌دانم ملخ‌خوری چه مشکلی دارد! کسانی که به ملخ‌خوری من گیر می‌دهند، گ... می‌خورند!” 
منبع:  www.yon.ir/mzdr71
دانلود فایل اصلی
نقش برجسته یکی از تکنیک های ساخت سفال است.این هنر دارای پیشینه ای 20000 ساله در فرهنگ های شرقی و غربی است.در این هنر اشکال روی یک سطح حکاکی می شوند و به صورت برآمده از سطح نمایش داده می شوند.
درواقع نقش برجسته دارای حالتی میان مجسمه‌سازی و نقاشی است که معمولا آن بدون رنگ پردازی ساخته می شود. این هنر یک نوع اثر هنری مجسمه ای است که در آن شکل ها بر روی یک سطح حکاکی می شوند و یا معمولا، برای ایجاد تصاویر روی سطح، مواد سطوح به طوری که شکل ها از هم جدا ن
فرمول تولید محلول تمیز کننده و لکه بر سطوح سنگ و مجسمه های سنگی
این فرمول یک ترکیب مخصوص برای تمیز کردن و لکه زدایی از روی سطوح سنگی است. این محلول برای تمیز کاری انواع مجسمه ها و یادبود های ساخته شده از سنگ کاربرد دارد. این محصول سطح سنگ را کاملا تمیز و نو می سازد. تمام مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت این محصول داخل کشور تولید می شوند.  این فرمول در یک صفحه و با فرمت پی دی اف ارائه شده است ...دریافت فایل
موزه ای که به یاد  کشتارهای بیرحمانه ژاپنی ها در سال 1973 میلادی در جنوب غربی نانجینگ تاسیس شده است در آن زمان ژاپنی ها به مدت 6 هفته چین را محاصره کردند. سربازهای ژاپنی 300000 مرد، زن و کودک چینی را مورد تجاوز، شکنجه  قرار داده . و یا به قتل رساندند.

امروزه مردم چین یاد و خاطره کشته شدگان این حادثه تلخ را گرامی می دارند. در این موزه تصاویر، مجسمه ها و شرح خاطرات بازماندگان در دسترس بازدیدکنندگان قرار می گیرد. و اعلام برائتی از کشتار مردم بی دفاع م
بسم الله الرحمن الرحیم ./
قصه ازونجا شروع شد که اومدیم پارک ساعی ، تا یکی دو ساعت استراحت کنیم :) چشمم که خورد به مجسمه ی آقای ساعی ، دیدم یه گل کوچولو دادن دستش ! نمیدونم کی اینکارو کرده بود اما خیلی به دلم نشست ! مجسمه ای که رنگ و روش رفته بود با یه گل یه حال قشنگی داشت ... 

گل رو برداشتم گفتم خب این سهم امروز منه باهاش عکس گرفتم ، هر جای پارک رفتم با خودم بردمش ، دست آخر که خواستیم برگردیم ، یه قسمت دیگه از پارک بودیم ، گل رو گذاشتم روی نیمکت ! برای
خب دارم کار میکنم. بعد از پست قبلی دوباره خوابیدم تا ساعت سه. هوا ابری قراره طوفان بیاد نمیدونم برم عکاسی یا نه. اخه اگه ابری باشه فایده ای نداره. اون چیزی که من میخوام نیست. اگه آفتاب شد میرم. فعلا کتاب برادران کارامازوف رو میخونم. اینقدر تنبلی کردم که الان تازه صفحه ی چهلمم. میشه تو دوروز تمومش کرد به خصثص این که داستانیه. خب از الان میشینم پاش. هرچقدرش که شد تا شب میخونم. هرچند کرختم. حالم خوب بودا یهو اینجوری شد :( هی میخوام درستش کنم. بیخیال. ر
پارک میراکل
پارک میراکل یکی از بهترین پارک ها موجود در باتومی می باشد.از ویژگی های پارک میراکل وجود ساختمان های زیبا و جذاب که دارای طراحی مدرن هستند می باشد.یکی از معروف ترین ساختمان های موجود در پارک میراکل هتل رادیسون بلو و برج الفبا همچنین فانوس دریایی می باشد.همچنین از ویژگی های دیگر پارک میراکل این است که جشواره های زیاد و بزرگی در آن جا برگزار می شود.این ویژگی ها و وجود این زیبایی ها باعث شده که پارک میراکل به پارک شلوغی تبدیل شود و گر
بیا، ژاپنی!

درکشتی، بیشترِ ما دختر بودیم. موهای بلند مشکی و پای صاف و پهنی داشتیم و قدمان خیلی بلند نبود. بعضی از ما تا همین دوره‌ی نوجوانی چیزی به جز برنج اماج۱ نخورده بودیم و پاهایمان کمی خمیده بود و بعضی از ما چهارده سال بیشتر نداشتیم و هنوز بچه به حساب می‌آمدیم. بعضی از ما از شهر می‌آمدیم و لباس‌های شیک شهری پوشیده بودیم، اما خیلی از ما از روستا می‌آمدیم و در کشتی همان کیمونوهای قدیمی‌ای به تن‌مان بود که چندین سال بود می‌پوشیدیم _ ک
دیشب خواب دیدم
د_ف تو خوابم بود و نان استاپ جنگ و دعوا بود
د_ف_ش هم بود و به طرز شدیدا عجیبی فقط نظاره گر بود و دخالتی نمیکرد
اصن یه وضعی بودا

سیستمم عجیبه
وقتایی که از یکی شدید شاکیم و امکان دعوا کردن با طرف واسم وجود نداره
شب تو خوابم میاد و یه دل سیر اونچه تو دلمه رو بهش میگم و خالی میشم
میشورم و پهنش میکنم رو بند و خلاصه اونچه تو واقعیت از دستم نمیادو تو خواب حساااببییی جبران میکنم

صبحشم که از خواب پا میشم انگار از رینگ بوکس برگشتم، حسابی
یک بازی گروهی هیجان انگیز و مفرح می‌تواند بهترین گزینه برای سپری کردن اوقات در مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی باشد. از این رو ما در ادامه 5 بازی گروهی مختلف را که مناسب مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی هستند به شما معرفی کرده‌ایم

1. نقاش نابینا
در این بازی افراد به گروه‌های دونفره تقسیم می‌شوند و اعضای هر گروه پشت به هم می‌نشینند. نفر اول یک تصویر و نفر دوم در هر گروه یک کاغذ سفید و یک قلم در اختیار دارند. کسی که تصو
سوای دیدنی های شهر پاریس، جدا از حیرت انگیزی کلیسای زیبایِ بلندِ نوتردام و خیلی معمولی بودن برج ایفل و شلوغ پلوغی های شهر در کناره های رود سن، به موزه ی لوور رفتیم. موزه ی لوور، با قسمت های از هنر و تاریخ اروپا، یونان و روم باستان، خاور نزدیک - شامل ایران و بین النهرین - و بخش هنر اسلامی دیدنی بود. حقیقتا دیدنی. 
من که بشخصه شیفته ی دیدن مونالیزا نبودم، در این موزه به دنبال قدیمی ترین تمدن های بشری می گشتم. هیچ چیز به اندازه قدمت حیرت انگیز نیست.
نام کتاب : داستان های انقلاب ( جاسوس )نویسنده : محمد رضا سرشار ( رهگذر )انتشارات : سوره مهر توضیحات :در این کتاب چهار داستان وجود دارد و همه ی آن ها مربوط به سال های قبل از انقلاب و شجاعت و زرنگ بازی های بچه ها و مخالفتشان را با حکومت پهلوی توضیح می دهد که حتی حاضر بودند ، جانشان را بگیریند ولی از کارهای انقلابی دست بر ندارند ناگفته نماند که این داستان ها واقعی هستند و نویسنده بخشی از خاطرات چهار نفر که عبارتند از ( علی غفار ، مجید درخشانی ، محمد ح
آدم باید یه باباطاهر تو زندگی‌ش داشته باشه
که بهش بگه :" گلِ سُرخم چرا پژمرده حالی؟
بیا قسمت کنیم دردی که داری.
که تو کوچک‌دِلی طاقت نداری"

پ.ن: اهم اهم! نمیدونم الان باید چی بگم،اینو فقط بخاطره این اضافه کردم تا بگم ک من حالم خوبه:/!
فقط چشمم خورد به این جمله و گفتم چقدر قشنگ .. و خواستم با شما به اشتراک بزارم تا فیض ببرید . حالا یه جورایی هم حرف‌خودمم بودا ولی اونقدر دپرس نبودم. [ حس میکنم قبل از اینکه پستی بزارم باید با "دنیز" حرف بزنم و بگم حال
آدم باید یه باباطاهر تو زندگی‌ش داشته باشه
که بهش بگه :" گلِ سُرخم چرا پژمرده حالی؟
بیا قسمت کنیم دردی که داری.
که تو کوچک‌دِلی طاقت نداری"

پ.ن: اهم اهم! نمیدونم الان باید چی بگم،اینو فقط بخاطره این اضافه کردم تا بگم ک من حالم خوبه:/!

فقط چشمم خورد به این جمله و گفتم چقدر قشنگ .. و خواستم با شما به اشتراک بزارم تا فیض ببرید . حالا یه جورایی هم حرف‌خودمم بودا ولی اونقدر دپرس نبودم. [ حس میکنم قبل از اینکه پستی بزارم باید با "دنیز" حرف بزنم و ب
می گویند در زمانهای دور پسری بود که به اعتقاد پدرش هرگز نمی توانست با دستانش کار با ارزشی انجام دهد.این پسر هر روز به کلیسایی در نزدیکی محل زندگی خود می رفت و ساعتها به تکه سنگ مرمر بزرگی که در حیاط کلیسا قرار داشت خیره می شد و هیچ نمی گفت.

ادامه در لینک زیر:

کلیک کنید
لاگراند ویتس
لاگراند ویتس 3 که بعدها به مجسمه کالدر مشهور شد، یک فضای فعال در جهت بهبود زندگی روزمره و ارتقاء کیفیت محیط و شکل­گیری تعاملات اجتماعی است. این اثر، مجسمه­ای پایی به رنگ آجری اثر الکساندر کالدر 1است که در سال 1969 در میدان بزرگی در شهر گرند رپیدز پرده برداری شد و به این ترتیب داستان شهر گرند پیدز با ساخت مجسمه های پیاپی در مکان­های عمومی آغاز گشت. داستان این شهر همسویی توجه همگانی به هنر و تعهد دولتی نسبت به این توجه را نشان می دهد.
از گرمای تابستان دلم برای سرمای زمستان تنگ میشود.برای روزهای برفی.از دل تنگی ام میفهمم که دلم میخواهد خیلی زنده بمانم.سال ها.اما خب نمیشود.این راز زندگیست و تنها معنایش.دلم برای همه چیز میتواند تنگ شود؟
بیمارستان رفتن باید تبدیل به عادت شود،ولی دیدن دردهای دیگران نه.اخلاق مهم ترین بخش کار است.باید اخلاق و تعهد و تخصص را با هم داشت.هر سه مهم و ضروری هستند.چه چیزهای سنگینی و چه دنیای دوری.دور مثل همین روزها.مثل بیست و سه سالگی.و چه حرف سنگینی.مث
سلام
طرف برگشته گفته:
خواهشا احساس همدردی را بهانه نکنید!شما امّت روزه دار هیچ وقت حال گرسنگان را درک نخواهید کرد! چون به افطار و سحری خوردن خودتون اطمینان وایمان دارید!!!پس خواهشا بجای روزه بهشون کمک کنید
+  یعنی هر کاری می کنند که نشانه های ایمان رو از جامعه باک کنند! روی بنی اسراییل رو دارن سفید می کنند...
در آئین بودا هیچ‌گونه حکم یا فرمان شرعی وجود ندارد و این ١٠ فرمان تنها اندرزهای اخلاقی هستند
فرامین اخلاقی برای همه بودائیان
١. زندگی را نابود نکنید (جانداران را بی‌جان نکنید)
٢. چیزی را که به شما تعلق ندارد تصاحب نکنید (دزدی نکنید)
٣. زنا و بی‌عفتی نکنید و پاکدامن باشید
٤. دروغ نگوئید و کسی را اغفال نکنید
٥. مست نشوید (نوشیدنی‌های سکرآور ننوشید)
فرامین اخلاقی برای آن‌ها که خواهان مراقبه بیشترند
٦. پرخوری نکنید به‌‌ویژه در بعدازظهرها
معرفی کتاب هشت کتاب
این کتاب مجموعه اشعار سهراب سپهری است که شامل هشت دفتر به نامهای مرگ رنگ.، زندگی خوابها، آوار آفتاب، شرق اندوه، صدای پای آب، مسافر، حجم سبز، ما هیچ ما نگاه می باشد.
در ابتدای این کتاب شعرها همه رنگ سیاه دارند و بوی ناامیدی میدهند. اما همینطور که پیش می رویم به اشعار زیباتر و خوشبینانه تر برمی خوریم. آنچه در این مجموعه خودنمایی میکند توجه شاعر به مفاهیم آسمانی ست که در پس زمینه شعر و فرهنگ سهراب جاریست. 
البته واژه های ادیا
غار میمون ها معروف به غار باتوکیو است که در دل یک تپه ی بزرگ آهکی با صخره های تیز قرار دارد، غار میمون ها و تپه در حدود چهارصد میلیون سال قدمت دارد. این غار بسیار معروف است و سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می کند. غار باتوکیو بسیار معروف بوده و برای هندوها مقدس است. غار میمون ها در سال 1881 میلادی توسط یک کاشف آمریکایی در قسمت شمال شهر کوالالامپور کشف شد. این غار در زمان های خیلی دور به عنوان منطقه تفریحی و مخفیگاه کاربرد داشته است. نام

مراسم اعطای جوایز هر ساله ایالات متحده که به وسیله آکادمی علم ها و هنرهای تصاویر متحرک به شایسته ترین اثرها صنعت سینما عالم اهدا می‌گردد . این مراسم یکی‌از شاخص‌ترین مراسم‌های اهدای جوایز در دنیا است و اصلی ترین جایزه در موضوع سینما می باشد و سالانه در بیشتراز ۱۰۰ میهن دنیا به‌صورت زنده پخش میشود . جایزه اسکار یک کدام از خیر جایزه از جوایز آکادمی است . جوایز آکادمی در بخش رسانه تحت عنوان قدیمی‌ترین مراسم اهدای
امروز روز جهانی اهداء عضو هستش خواستم به همین بهانه یکی از پستهای خودمو باز نشر کنم تا اهمیت این قضیه رو تاکید کنم چون آمار ایران تو این قضیه خیلی پایینتر از متوسط جهانیه و هر روز تعدادی از بیمارهای منتظر اهداء عضو از بین میرن .
مسئله دیگه تو این قضیه بحث فرهنگ سازیه چون عموها یا دایی ها یا خاله ها و عمه هایی رو دیدم که با وجود رضایت فرزند یا همسر فرد مرگ مغزی شده با یه حرف ( طفلکی زنده بودا بجای خرج کردن واسه درمانش دستی دستی کشتنش) کل قضیه رو ز
call me by your name رو دیدم. چه حالی ازم گرفته شد. جدا از موضوع اصلی، فضاش منو دیوانه کرد. گرما. سرسبزی. شنا توی رودخونه. چهره‌ی اُلیُو شبیه مجسمه‌های یوناییه. برای خودم جالب بود که این بار شخصیت "تاپ" مورد علاقه‌م نبود. هردو چهره برا نقششون عالی انتخاب شده‌ن. بازیگر اُلیوِر به نظر واقعا از همون دهه‌ - 80 میلادی - فرار کرده و اومده! همون‌قدر خوش‌حال. همون‌قدر بی‌تفاوت. همون‌قدر نچسب [اوپس..]. خلاصه که قشنگ بود.
جالب های گرجستان را بشناسیم

شهر مجسمه عشق یک کدام از دوست داستنی
ترین شهرهای گرجستان است که جاذبه های فراوانی را در خویش جای داده است . مجسمه
عشق سالانه صاحبخانه گردشگران اهل ایران است که خویش را با تور گرجستان به‌این شهر
میرسانند . یک کدام از جاذبه های جذاب این شهر خوشگل , تندیس مدیا است . درین بخش
از تارنما آرشین پرواز به معرفی این تندیس دیدنی می پردازیم با ما همراه باشید
.

ادامه مطلب
معرفی توسط وبلاگ...این روزها

کتاب اطاق آبی "سهراب سپهری" از چند سال پیش در کتابخانه ام جا خوش کرده بود.
وقتی فهمیدم سهراب در سفر به هند و آشنایی با بودا و اندیشه ی شرقی کتاب اطاق آبی را به ارمغان آورده مشتاق شدم تا این اثر را بخوانم.
کتاب دست نوشته ها، نقاشی ها و بعضی از عکس های سهراب را هم به همراه داشت.
خلسه های نویسنده، مواجه ی او با طبیعت، سیر و سلوک در عالم گیاهان و حشرات از موضوعات این کتاب بود.
برای خود من خیلی جالب بود که ذهن سهراب سپهری  ب
هر حقیقتی را که در نظر آری عکس آن را نیز درست می‌یابی. به این معنی که حقیقت را همیشه به شرطی می‌توان بیان کرد و در قالب کلمات آورد که یکسویه باشد. هرچه اندیشیده شود و با کلمات بیان‌شدنی باشد یکسویه است، نیمه‌کاره است، از کلیت و کمال محروم است، با وحدت بیگانه است. اما دنیا، آن‌چه ما در اطراف خود یا درون خود داریم، هرگز یکسویه نیست. یک آدم هرگز کاملا معصوم یا پاک گناهکار نیست. اگر در نظر ما جز این است از خطای تشخیص ماست که زمان را چیزی واقعی می
متاسفانه ۱۸ سالگی خیلی "مضخرفی" داشتم و اصلا دوست ندارم راجبش حرف بزنم. دو ماه پیش هم نوزده شدم
تنها چیزی که یادم می آید این بود که یک روز کامل را به خودم اختصاص دادم و منفردانه برای خودم پاستیل و شکلات خریدم و در خیابان در حال خوردن قدم زدم . یک عدد مجسمه بدنسازی به قیمت ۱۰۰ خریدم‌. هرچند اصلا خوشگل به نظر نمی آمد چون یک مرد نیمه برهنه بود .ولی  مجبور بودم عقده های چندین ساله ام را که از پشت ویترین های مغازه   درباره وسایلشان خیالپردازی میکردم
پیش درآمد: این نوشته برای و تقدیم به بهروز بوچانی است. 
دوست ندارم این متن شبیه هیچ کدام از متن های پر احساس و سوز و گداز یا متن هایی که از حرف تو برای  چسناله های خودشان توجیه می تراشند، بشود. دوست ندارم اینجا کلمات را در وصف قهرمانی و بزرگواری تو ردیف کنم. دوست ندارم جوری بنویسم که برای تو هورا و سوت بکشند و بعد یادشان برود  تو چه کسی بودی و هستی؛ همانطور که چند هفته ایی بعد از داغ شدن خبر کتاب و جایزه ات باز همه به چرت زدن بعد از ظهرِ زیر باد
در پوکت است که شما می توانید وارد قفس ببر ها شوید و با آنها عکس بیندازید!
به یک تعطیلات دو سه روزه که برمی‌خوریم از دو هفته قبل همه خوشحالیم که استراحت می‌کنیم. اما جالب اینکه تعطیلاتِ بی برنامه، یا در جاده های شلوغ شمال می‌سوزد ؛ یا به خانه نشینی و خواب تا نصف روز و شبگردی بی هدف در خیابانها سپری می‌شود در نتیجه ساعت هایمان به بطالت گذشته و با کسالت هفته کاری مان آغاز می‌شود. اما چرا به پوکت نرویم؟ واقعاً چرا ؟ با یک برنامه ریزی مناسب و بود
ماشینو داده مهدی ببره بنزین بزنه -_-  ده صبح -_-  فاطمه بهم گفت...وقت نشد برم  باهاش دعوا کنم ، دیگه زدیم بیرون با ماشین بابای فاطمه...نامرد ماشین و نمیده بشینم....میگه مگه ماشین باباتم  قرار بود بگیری خودت بشینی؟! 
گفتم نه پس برا جناب عالی داشتم می گرفتم -_-
گفت پس حرص نخور چون ماشینم بود باز با همین میرفتیم خوشگل خانم ://
بابا راس می گفت...ولی فاطمه خوب بودا...اینم از دست رفت -_- همه 18 ساله ها اینجوری از دست میرن یا فقط همین یکیه؟!!!...نه فک کنم همه شون هم
سلام
نمیدونم چقدر این پست براتون قابل قبوله ولی تجربه شخصی من هست.
اول از همه این که من از ادبیات و هنر به هر نحوی متنفر بودم و اون رو اتلاف وقت و انرژی میدونستم. ولی خب اخیرا متوجه شدم تقریبا اگه 100% برعکس نباشه، کارایی که ما میکنیم اتلاف وقت و انرژی نباشه، تا یه حدود خوبی (80-90%) اشتباه میکردم.
حالا که نظرم عوض شده و خودم رو یکم درگیر این چیزا کردم، یه پدیده جالبی رو متوجه شدم.
حتی اگه زیادی اهل هنر (مثل من سابق) نباشید، اگه فقط یه بار از جلو دانشکد

فرزند شهید شهبازی ماجرای پایین کشیدن مجسمه شاه توسط پدرش را بازگو کرده است.
زمان تقریبی مطالعه : 2 دقیقه
تاریخ : سه شنبه 1397/11/23 ساعت 10:46

شهید محسن شهبازی متولد ۱۳۴۰ در منطقه آب موتور (آهنگ) تهران دیده به جهان گشود؛ وی یکی از فرزندان راستین و حقیقی انقلاب اسلامی بود که بی‌تکلف و صادقانه در زندگی کارگری خویش با امام و انقلاب پیمان بسته و در این مسیر همیشه تلاش خستگی‌ناپذیر داشت.تقی بنی مصطفی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس درباره ویژگی‌های
خب این کتابم تموم شد. واقعا کتاب عجیبی بود. یه جاهایی واقعا کسل کننده بود یه جاهایی برعکس. یه چیزاییشو صادقانه بگم نفهمیدم. البته بار اولیم که مسخ رو خوندم همینجوری کامل برام روشن نشد. شاید بعد ها که دوباره بخونمش بفهممش کامل. البته دلمم برای کافکا تنگ شده بودا این که ادمو گیج میکنه. 
خلاصه که همین. من توقع داشتم یهو پریده نشه به اخرش. ولی خب نمیشه توقع داشت دیگه کامل نشده بود.
برم استراحت کنم یه خورده آهنگ گوش میدم بعدش ببینم کتاب جدید چی شروع
با لحظه آخری همراه باشید تا بهترین سواحل سریلانکا را به شما معرفی کنیم. سریلانکا طبق یک تحقیق مشخص شده است که مسافران در دهه سنی ۳۰ و ۴۰ سال، بیشترین رزرو سفر انفرادی خود را به برخی از نقاط دنیا نظیر سریلانکا و پرو انجام می‌دهند. هر کشوری با توجه به آداب و رسوم فرهنگی که دارد، خط قرمزهایی را برای مسافران خارجی دارا می باشد. صبحانه را در رستوران کلبه چوبی صرف کنید و بعد از صبحانه با یک ساعت نیسان سواری به ارتفاعات آلاله پشت بروید. بعد از بازدید

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها