نتایج جستجو برای عبارت :

ژنگ ژو یک شهر متمدن ملی

ما خیلی متمدن هستیم.ما خیلی روشنفکر هستیم.به یکدیگر دست میدهیم.سلام و احوالپرسی میکنیم.از آب و هوا حرف میزنیم.و بعد دوباره دست میدهیم و روز خوشی را آرزو میکنیم.و اصلا به روی خودمان نمیاوریم روزی به جای دست...لب میدادیم...!!!!!!رژ لب قرمز / بلانش
باادب نبود. عموم آدمها ازش خوششون نمیومد. خودش بود. هر چى به ذهنش میرسید میگفت، کلمات رو سانسور نمیکرد تا قلب دیگرى رو نشکونه.
یه جامعه شناس هست به اسم نوربرت الیاس که من خیلى دوسش دارم و نظریات مختلفى داره و درباره فرآیند متمدن شدن بشر هم نظریه داره. میگه در فرآیند تمدن یکى از مهمترین چیزها سرکوبه که اتفاق میفته. سرکوب نه شبیه محتوایى که توى ذهن ماست و روانشناسا توضیح میدن، بلکه سرکوب در معناى وسیع اجتماعى و دسته جمعیش. مثلاً دیگه مرسوم نیست
در
سالهای نه چندان دور در غرب و اروپای به ظاهر متمدن،  مکان هایی به نام باغ وحش انسانی به وجود آورده بودند
تا بتوانند مردم بومی کشورهای مختلف را از نزدیک تماشا کنند !!!

کودک دست بسته در باغ وحش انسانی اروپای متمدن در حال دیده شدن !!!
مرحوم پدرم همیشه یک مثالی می‌زد:
اگر در مشتت یک تکه طلا داشته باشی و تمام عالم بگویند آنچه در دست توست سنگ است چه تاثیری در اعتقاد تو نسبت به دارایی‌ات و ماهیت آن دارد؟ در هر حال تو یک قطعه طلا داری و این را می‌دانی؛ و اگر در مشتت یک تکه سنگ داشته باشی و تمام عالم بگویند آنچه در دست داری طلاست چه؟ در هر صورت تو یک تکه‌سنگ بیشتر نداری.
متدین و متمدن (یا بافرهنگ) بودن، لابد نشانه‌های عملی‌ای دارد که هرچه آن نشانه‌ها بیشتر باشد انسان متدین‌تر

فکر کنم شما هم مثل من آدم هایی را دیده باشید که می گویند قوانین کشور آمریکا متمدن ترین قانون جهان است. خیلی ها هم در فضای مجازی و رسانه های معاند، آمریکا را بزک می کنند.
همین کشور متمدن در حالی که مردم ایران برای نجات عزیزانشان در مقابل ویروس کرونا به دارو و اقلام بهداشتی و درمانی نیاز دارند بر اساس قوانین خود نه تنها استثنایی در تحریم ها قائل نشد بلکه در تشدید آن نیز کوشید.
متمدن ترین قانون جهان باید مبتنی بر شرافت و انسانیت باشد؛ مگر آن که
میگما
این خارجیا که اینقدر متمدن و بافرهنگن، چرا نمیتونن درک کنن که هر کشوری فرهنگ مخصوص به خودشو داره، مثلا تو یه فرهنگی شاید دست دادن خانما با آقایون قبیح باشه، آر یو آندرستند؟؟؟
هشتگ اون آقائه که رفته مدال بده به دختر ایرانیه، دختره دست نداده این ضایع شده مث بچه ها قهر کرده!
قبول دارم هشتگش یه کم طولانیه!
اگر بخواهم از سر عدالت حرف بزنم ؛ دانشجو به ما سفارش کرده بود که شب را نخوابیم و کار کنیم تا احساس گرسنگی نکنیم ... من دیگر دراینباره حرفی نخواهم زد ، همانگونه که طرح‌های تجاوز به مالکیت خصوصی در جامعه‌‌ای متمدن به زبان نمی‌آید .آرزو داشتم که عادل باشم ، زیرا از ولگرد بودن خوشم نمی‌آمد . البته می‌دانم که در دوران بسیار متمدن روسیه ، مردم بیشتر و بیشتر رقت قلب پیدا می‌کنند . مثلاً وقتی کسی گلوی همسایه‌ی خود را می‌فشارد تا او را خفه کند ، این

شهر ژنگ ژو، یک شهر متمدن ملی است که بسیاری از آثار تاریخی مشهور و تمدن های باستانی چین را در اختیار دارد؛ به همین دلیل این شهر را یکی از هشت شهر پایتختی باستانی متمدن چین به شمار می آورند.
 این شهر جزو یکی از مهم ترین نواحی تقسیمات کشوری در کشور چین محسوب می شود و نقش مهمی در اقتصاد چین بازی می کند. با ویزای انفرادی چین در بهروزسیر می توانید به این شهر سفر کنید.
داشتم به این فکر میکردم که چرا ما هی میگوییم کاش مستعمره انگلیس می شدیم یا کاش هنوز هم دوران شاهنشاهی بود ... ناگهان به ذهنم رسید که فرانسوی ها بزرگ ترین تولید کننده عطر و ادکلن هستند . چون که تا همین صد سال پیش دستشویی و حمام در فرهنگ آنها معنی نداشت  این برای ایرانی ها غیرقابل باور است چون با شواهد تمدن شهر سوخته از چهار هزار سال پیش حمام داشته و متمدن بودند . حال فرانسوی ها تمدن خود را به رخ ایرانی ها می کشند؟؟
ادامه مطلب
#توماس_جفرسون
ـــــــــــــــــــــــــــــ
✦ @Parsa_Night_narrator ✦
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
آخرین خبرها و اتفاقات روز در وب سایت:
websitehttp://aparssa.wordpress.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
[عکس 1080×1074]
مشاهده مطلب در کانال
داشتم به این فکر میکردم که چرا ما هی میگوییم کاش مستعمره انگلیس می شدیم یا کاش هنوز هم دوران شاهنشاهی بود ... ناگهان به ذهنم رسید که فرانسوی ها بزرگ ترین تولید کننده عطر و ادکلن هستند . چون که تا همین صد سال پیش دستشویی و حمام در فرهنگ آنها معنی نداشت  این برای ایرانی ها غیرقابل باور است چون با شواهد تمدن شهر سوخته از چهار هزار سال پیش حمام داشته و متمدن بودند . حال فرانسوی ها تمدن خود را به رخ ایرانی ها می کشند؟؟
ادامه مطلب

کلمات باردارند؛ کلمات بار مثبت یا منفی دارند.
حرف، باد هوا نیست. حرف،اثرگذار است.

فروید می‌گوید: « تمدن از آنجا آغاز شد که انسان به جای سنگ، کلمه پرتاب کرد.» 

انگار انسان متمدن فهمیده بود سنگ‌ها به‌اندازه کافی دردناک نیستند و دیگر پاسخگوی پرخاشگری او نخواهند بود. 
کلمات متنوع‌تر از سنگ‌ها بودند، می‌شد قبل از پرت کردن، انتخاب کرد که چقدر دردآور یا ویرانگر باشند.
 از سنگ‌ها می‌شد گریخت اما از کلمات نه.

درد سنگ‌ها و کبودی‌شان فقط
سندروم دیوژن یکی از تقریبا نادر ترین بیماری های شناخته شده است که در ان فرد عاشق گوشه گیری و زندگی بدور از اجتماعات مردمی را دوست دارد .افراد مبتلا به این بیماری معمولا دوست دارن محل زندگیشان کثیف و بسیار نامرتب باشد و اصلا اهمیتی به زندگی تمیز و متمدن گونه ندارد...
ادامه مطلب
سندروم دیوژن یکی از تقریبا نادر ترین بیماری های شناخته شده است که در ان فرد عاشق گوشه گیری و زندگی بدور از اجتماعات مردمی را دوست دارد .افراد مبتلا به این بیماری معمولا دوست دارن محل زندگیشان کثیف و بسیار نامرتب باشد و اصلا اهمیتی به زندگی تمیز و متمدن گونه ندارد...
ادامه مطلب
روز های اول که با هیراد حرف میزدم ,بنظر بسیار روشنفکر میومد که دوستی دختر با پسر یا ازدواج با زن مطلقه بدون اشکال می دونست اما حالا که نامزد شدیم جور دیگه ای رفتار میکنه که تعجب میکنم از این همه تفاوت ,حالا که حتی ساعت بیرون رفتنم و برگشتم براش مهمه یک ساعت بیرون برم زنگ میزنه کجایی کجایی کی میای?,نوع لباس پوشیدنم مهمه ,اینکه با دوستم و دوست پسرش به هیچ عنوان بیرون نرم مهمه ,سرسنگین بودن با پسرای فامیل و کلاس زبان و دانشگاه بشدت براش مهمه ,اینکه
موضوع پدافند غیرعامل در جهان هستی از قدمتی به اندازه تاریخ زندگی انسان برخوردار است. انسانهای اولیه برای در امان ماندن از خطر تهاجم حیوانات و تهدیدات پیرامونی خود به غارها و بالای درختان و دیگر مامن های طبیعی پناه میبرند، با متمدن شدن تدریجی جوامع بشری و شکل گیری زندگی شهری، احساس نیاز به امنیت بیشتر گردید و جوامع شهری برای ایجاد امنیت و حفاظت شهر از تهاجم دشمنان، اقدام به ساخت و احداث دژها، قلعه، حصار، خندق، دیوارها و موانع دفاعی در پیرا
چرا موزه های آنتالیا ؟_ عالی است در مهاجرت به کشورهای دیگر با همه بعدها آن آشنا شویم ._ کمتر کسی به موزه های آنتالیا اعتنا می نماید البته این موزه ها میتوانند اماکنی عالی برای گردش و تفریح باشند ._ بیشتر متمدن , آداب و رسوم و علایق این مردم آشنا می شویم .

ادامه مطلب

تمایز بیمه زندگی سرمد با دیگر رقبا

زمانی که فرد زیر 18 سال است قطعا" نمی تواند بیمه نامه تهیه کند،به همین دلیل قیم او مانند پدر یا مادر به عنوان بیمه گذار
برای بیمه نامه تهیه می کنند.اگر به هر دلیلی این بیمه گذار فوت نماید در شرکت های دیگر قیم جایگزین تصمیم میگیرد که این بیمه نامه ادامه یابد یا نه، که معمولا کسی مانند پدر و مادر دلسوز نبوده و بیمه نامه ادامه نمی یابد، اما در سرمد این خود شرکت است که تا 20 سال قیم بچه شده و بیمه نامه را ادامه می

کتاب "تاریخ مستطاب آمریکا" ، برای من تلفیقی از کتاب "ریشه ها" ( از رمان های پیشنهادی رهبری) و کتاب "به خاطر صهیون" بود که قبلا خونده بودم... 
​​​​​​این کتاب، تاریخ تشکیل آمریکا رو با طنزی تلخ بیان میکنه...  
بارها با خودم فکر کرده بودم که واقعا تمدن چیه؟!آ
آیا صرفا مدنیت و توسعه، به معنای تکنوکراسی(فن سالاری)، اصالت فایده و اصالت پول، موید اخلاق سیاسی، اقتصادی و اجتماعی هم هست؟! 
چرا بشر مدرن هر کسی که دچار تکنوکراسی و درد ها و بیماری های تمدن
موضوع پدافند غیرعامل در جهان هستی از قدمتی به اندازه تاریخ زندگی انسان برخوردار است. انسانهای اولیه برای در امان ماندن از خطر تهاجم حیوانات و تهدیدات پیرامونی خود به غارها و بالای درختان و دیگر مأمن های طبیعی پناه می بردند ، با متمدن شدن تدریجی جوامع بشری و شکل گیری زندگی شهری،احساس نیاز به امنیت بیشتر گردید و جوامع شهری برای ایجاد امنیت و حفاظت شهر از تهاجم دشمنان ، اقدام به ساخت و احداث دژها، قلعه ، حصار، خندق، دیوارها و موانع دفاعی در پی
شاید من بدرستی حال روسو را درک کنم، که چرا با وجود آنکه تنهایی را می‌ستاید تناقض‌گونه به اجتماع پناه می‌برد. تخیلات پارانوییدی روسو در خیال‌پردازی‌های یک ذهن انزواجو به من می‌گوید که روسو در جدال با تخیلاتش است، تنهایی را دوست دارد و از جمع دوری می‌کند اما به مجرد پناه بردن به خلوت توهم‌ها و خیالات پارانوییدی روی می‌آورند و پا روی خرخره‌ی آدم می‌گذارند و آنقدر بر جان آدمی فشار می‌آورند که تنهایی برای فرد غیرقابل تحمل شود. شاید شرایط
دکتر اسفندیار خدایی پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی و تجزیه حکومت عثمانی، قدرتهای اروپایی فراموش کردند یا نخواستند که کردها سرزمینی مستقل داشته باشند. امروز کردها عمدتاً در چهار کشور ترکیه، عراق، سوریه و ایران در اقلیت هستند و سالهاست که در آرزوی یک کشور مستقل کُرد نشسته‌اند. استقلال کردها به دلایل مختلف بسیار دشوار و شاید غیرممکن باشد، اما سوالی که ما اینجا مطرح می‌کنیم این است که اگر فرضاً یک کشور مستقل تشکیل بشود، آیا اوضاع آنها بهتر خو
دکتر اسفندیار خدایی پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی و تجزیه حکومت عثمانی، قدرتهای اروپایی فراموش کردند یا نخواستند که کردها سرزمینی مستقل داشته باشند. امروز کردها عمدتاً در چهار کشور ترکیه، عراق، سوریه و ایران در اقلیت هستند و سالهاست که در آرزوی یک کشور مستقل کُرد نشسته‌اند. استقلال کردها به دلایل مختلف بسیار دشوار و شاید غیرممکن باشد، اما سوالی که ما اینجا مطرح می‌کنیم این است که اگر فرضاً یک کشور مستقل تشکیل بشود، آیا اوضاع آنها بهتر خو
اگرقرارباشدپولی راازشمابگیرندوبعدبخواهیدپولتان رابگیریدیااعتراض به دادگاه ببریدچه روشی ساده ترازاین هست که بگویندویروس ناشناخته کروناوجوددارد.اگرشاخص بورس خیلی رشدکندوقیمت هرسهم خیلی بالارودبه زبان ساده شماقصدخریدداریدوفردی دیگرقصدفروش دارد.اگرشماقصدخریدداشته باشیدتوصیه میشودواردخریدسهم درقیمت بالانشویداولین علت این هست که بورس جهت ایجادتعادل بین عرضه وتقاضابه درخواست شرکت هامجوزافزایش سرمایه رامیدهدوقیمت سهم پایین میاید
هیچگاه به این مقدار بدین احساس، به تنفر از انسان ها و صورت هاشان دچار نبوده ام و خود نیز درون این قاعده ام. همانقدر انسان و نفرت انگیز و از آن راه نجاتی نیست. توی کوچه ها گشتن، زیر قطع و وصل شدن نور زرد رنگ چراغ سایه ام لحظه ای بسط پیدا می کند به تمام کثافت ها و تاریکی های محیط دورم و لحظه ای دیگر تنها اندازه من می شود. یا ک ضریبی قابل محاسبه صرفا به سبب فاصله و زاویه ای ک چراغ با من دارد. متاسفانه، اقبال بدی دارم. از آنکه می شد این خودآگاهی و من بود
فقط می‌نویسم تا کمی آرام بگیرم.‌ فکر و‌ ذهنم از هم پاشیده‌شده و هزار گوشه است، خودم یک گوشه نشسته‌ام. آخرین حسی که می‌خواستم داشته باشم افسردگی و استیصال است. سعی میکنم منطقی فکر کنم، موفق نیستم. بیشتر از هرچیز دیگر لابد غر میزنم. کرونا متمدن و جهان‌سومی نمی‌شناسد. پای جان که در میان باشد، همه همان‌قدر بدوی‌اند که دیگری. از دست همکار سوئیسی فرهیخته‌ای که پشت سرم می‌نشیند حسابی حرص میخورم. دود سیگار الکترونیکیش را دائم دزدکی در اتاق بی
ما همیشه از مسئولین و دولت و متعلقاتش گله‌مندیم اما غافلیم از اینکه این مسئولین هم از خودمان هستند. و حالا ما که‌ایم؟ ما همان‌هایی هستیم که در شرایط بحرانی ماسک و الکل و مواد ضدعفونی‌کننده را احتکار می‌کنیم و یا اگر احتکار نکنیم آن‌ها را چندین برابر قیمت اصلی‌اش می‌فروشیم. ما همان‌هایی هستیم که می‌رویم داروخانه و می‌گوییم «بیست‌تا الکل بدهید» بدون اینکه فکر کنیم می‌شود کمتر خرید تا بقیه هم بتوانند استفاده کنند. ما همان‌هایی هستیم
جایگاه مهربانی در اسلام
بـجـاست، قبل از آنکه به بیان جایگاه مهربانی در اسلام و ارزشی که این آئین مقدّس برای آن قائل است بپردازیم، نگاهی به دنیای پرزرق و برق و بظاهر متمدّن غرب بیندازیم و ره آورد بیگانگی آنان از اخلاق و معنویت را به بهانه رشد صنعت و تکنیک ارزیابی کنیم.بازدید :2143
زمان تقریبی مطالعه :6 دقیقه
تاریخ : چهارشنبه 1397/12/29
متاءسفانه امروزه در کشورهای غربی برغم پیشرفتهای علمی و صنعتی خبری از عواطف انسانی نـیـسـت و فـقـر عـاطـفـی مـوجود

شبکه های ماهواره ای فارسی زبان جوری از اوضاع کرونا در ایران گزارش می دهند که انگار ایران تنها کشوری در دنیاست که با این ویروس دست و پنجه نرم می کند. انگار نه انگار در آمریکا واروپا هم کرونا زندگی عادی مردم را مختل کرده است. هجوم مردم کشورهای به ظاهر متمدن به سمت فروشگاه ها برای ذخیره سازی مواد غذایی سوژه مطایبه مردم با فرهنگ و نجیب ایران است. 
این شبکه ها هیچ گاه در مقابل نقض حقوق انسان ها در غرب و یا توسط سرسپردگان غرب لب به سخن نخواهند گشود.
در سال‌های خیلی گذشته بت‌پرستی و غیر بت‌پرست را ‌می‌شد از هم تشخیص داد اما در این عصر تکنولوژی و به اصطلاح متمدن امروزی  بت‌پرستی در تار و پود زندگی‌ بشر چنان تنیده شده و آنقدر بت‌ها متنوع هستند که نمیشه به کسی گفت تو یک بت‌پرستی. اما وقتی دقت کنیم می‌بینیم که هر کدام از ما به نوعی بت‌پرست هستیم. برای مثال همین گوشی موبایل که در دست و همراه ماست می‌تواند برای ما یک بت باشد. و می‌پرسید چگونه می‌تواند؟
این‌گونه که وقتی همین اینترنت موب
امران به معروف ....
حجت الاسلام ابوالحسن کیهانی رئیس تبلیغات اسلامی کبودراهنگ ، به دلیل اقامه امربه معروف و نهی از منکر ، توسط ، دختر داگ واکر ( سگ گردان) با ماشین زیر گرفته شد!
مدتی است که آمران به معروف ، به طور سلسله وار مورد ضرب و شتم و گاهی تا مرز شهادت پیش می روند.
در این نوشتار به بررسی این موضوع می پردازیم تا ببینیم مشکل اصلی کجاست.
هدف از امربه معروف و نهی از منکر ،جز خیرخواهی و انساندوستی نیست.
آمران به معروف و ناهیان از منکر ، تلاش می کنن
وقتی در دهه ۲۰ خورشیدی اعراب به امپراطوری ساسانی حمله و ایران را تصرف نمودند، کسی در کتاب‌های تاریخ از خودبزرگ‌بینی یک ملت در مقابل بادیه‌نشینان عرب حرفی نزد. بلکه تاریخ تمام افتخار و سرزنش‌ خود را به «عمر» و «خسروپرویز» تقدیم کرد.
وقتی در سال ۱۱۱۷ خورشیدی جنگ کرنال به پا شد و سی هزار نفر کشته شدند و جواهرات هند همچون کوه نور و دریای نور و تخت طاووس به غنیمت گرفته شد، کسی در کتاب‌های تاریخ نگفت آن ایرانیان حاضر در جنگ غارتگر و وحشی بودند.
پایان ساخت اپ "کرونا ۹۸"

با عنایت پروردگار بزرگ و عزیز پس از دوروز تلاش بی وقفه برای ساخت هرچه سریعتر این اپ بالاخره تلاش ها نتیجه داد و ما توانستیم فایل خروجی نسبتا خوبی را دریافت نماییم.
"کرونا ۹۸" یک اپ برای تذکر نکات پزشکی جهت جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر بیماری کرونا هست.ما در این اپ نکات جلوگیری،درباره ویروس کرونا و اخبار آن توضیح داده ایم.باشد که توانسته باشیم ، کمکی به مردم عزیز و متمدن ایران نموده باشیم.

شما دوستان گرامی میتوانید هم
معرفی کتاب به صورت ویدیویی
معرفی کتاب کوری
در این زمانه علی رغم تمام یشرفت های بشری انسانها هنوز در کشف دنیای حقیقی فرق چندانی با گذشتگان خود ندارند . ما هنوز به مفاهیمی عمیق مانند روح ، عشق ، انسانیت و اخلاق مسلط نیستیم .
تمام آنچه ما انسانهای متمدن را کنار هم نگاه داشته به نوعی اصل موازنه ی قوا است .
گویی انسان مدرن امروزی دچار غفلت و کوری شده است . انسان غرق در دیدن شده و گوشها و راه های مغز خود را بروی پند های طبیعت بسته است . ما آنقدر غرق در د
پاورپوینت حجاب و عفاف فرمت فایل دانلودی: .zipفرمت فایل اصلی: PPTXتعداد صفحات: 16حجم فایل: 2161قیمت: 9900 تومانبخشی از متن:توضیحات:فایل پاورپوینت حجاب و عفاف. این فایل در ارتباط با حجاب و عفاف تهیه شده است، در حجم 16 اسلاید قابل ویرایش.بخشی از متن:وقتی با چشم دل می توان ملکوت را دید ،وقتی می توان جمال و جوانی را نردبان عروج به بام آسمان کرد وبا این سرمایه ،آخرت وبهشت را خرید،آیا حیف نیست که چشم به گناه آلوده شود و چهره وتن و اندام ،دام ابلیس برای شکار گ
تاریخ نوع بشر چه طبق آموزه‌های دینی با تمدّن شروع شده باشد و چه به گمان
دانشمندان غربی با توحّش، این اندازه مسلّم است که میزان پوشیدگی نسبت
مستقیم با میزان پیشرفتگی جوامع داشته و این جملۀ استاد شهید مطهّری
حالا_حالاها جای بررسی و تامّل دارد که: «اگر بی‌حجابی تمدّن است، پس
حیوانات از ما متمدّن‌ترند». در یک جامعۀ متمدّن، ناقص‌حجابان و بدپوششان باید
به باحجابان دربارۀ روش پیش‌گرفتۀ خود توضیح بدهند و نه برعکس! اینان
عموماً کار خود را با
 دکتر اسفندیار خدایی پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی و تجزیه حکومت عثمانی، قدرتهای اروپایی فراموش کردند یا نخواستند که کردها سرزمینی مستقل داشته باشند. امروز کردها عمدتاً در چهار کشور ترکیه، عراق، سوریه و ایران در اقلیت هستند و سالهاست که در آرزوی یک کشور مستقل کُرد نشسته‌اند. استقلال کردها به دلایل مختلف بسیار دشوار و شاید غیرممکن باشد، اما سوالی که ما اینجا مطرح می‌کنیم این است که اگر فرضاً یک کشور مستقل تشکیل بشود، آیا اوضاع آنها بهتر خ

دانشمند کسی است که کمتر از آنچه می داند تظاهر می کند، روزنامه نگار یا مشاور، برعکس.(فکر می کنم ترجمه با متن اصلی مطابقت دارد- شاید بهتر بود به جای دانشمند، می گفت عالم یا خردمند)

پیش از مقایسه حیوانات باغ وحش با حیواناتی که در حیات وحش هستند، درباره ی "پیشرفت" به مثابه طول عمر، سلامت یا آسایش، حرف نزنید.(فکر می کنم مطابقت دارد)

تنها تعریف عینیِ کهن سالی این است: زمانی که فرد شروع به صحبت درباره ی کهن سالی می کند.(به نظرم مطابقت دارد)

ویژگی

دانشمند کسی است که کمتر از آنچه می داند تظاهر می کند، روزنامه نگار یا مشاور، برعکس.  (فکر می کنم ترجمه با متن اصلی مطابقت دارد- شاید بهتر بود به جای دانشمند، می گفت عالم یا خردمند)

پیش از مقایسه حیوانات باغ وحش با حیواناتی که در حیات وحش هستند، درباره ی "پیشرفت" به مثابه طول عمر، سلامت یا آسایش، حرف نزنید.  (فکر می کنم مطابقت دارد)

تنها تعریف عینیِ کهن سالی این است: زمانی که فرد شروع به صحبت درباره ی کهن سالی می کند.  (به نظرم مطابقت دارد)

و
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در کتاب تاریخ یعقوبی و المصنف میخوانیم ک(قریب به این مضمون)بعد از وفات پیامبرص،عمر میگوید بخدا قسم پیامبر نمرده است و نمی میرد و..
ولی ابابکر میگوید خداوند خبر فوت پیامبر ص را به ما داده است ((آنکه میت و آنهم میتونی))عمر قسم میخورد بخدا سوگند گویا من هرگز این آیه را نخوانده بودم... این داستان گویای حقیقیتلخ است از سرنوشت اسلام،آنکه بعد از آن همه تلاش پیامبر ، صحابه پیامبر بر خلاف سنت پی
در این روزگاران ، مردم ، بویژه آنها که در شهرهای بزرگ به‌سر می‌برند از احساس وحشتناک تُهی بودن و اندوه رنج می‌برند و گویی انتظار چیزی را می‌کشند که هرگز فرا نمی‌رسد . گرچه سینما ، تلوزیون ، نمایش‌های ورزشی و رویدادهای سیاسی آنها را برای مدت محدودی سرگرم می‌سازد اما باز ناکام و درمانده در برابر کویر زندگی خویش قرار می‌گیرند . تنها حادثه‌ای که هنوز هم برای انسان امروزی ارزشمند است ، در پهنه‌ی درون روان ناخودآگاه قرار دارد ؛ و از همین‌رو
جمعه
لحظهٔ شنیدن خبر
ساعت، نه و نیم صبح را نشان می‌داد. با چشم‌های خواب‌آلوده رفتم سراغ گوشی‌‌ام. سیم شارژر را جدا کردم، به اپن آشپزخانه تکیه دادم و وارد برنامهٔ اینستاگرام شدم. اولین عکسِ جلوی چشمانم، عکس سردار قاسم سلیمانی بود که فروتنانه ایستاده بود جلوی رهبر و نشان ذوالفقاری دریافت می‌کرد. لبخند زدم و رفتم سراغ متن پست. لبخندم مُرد. جمله‌ها را خواندم. جمله‌ها را نفهمیدم. دوباره خواندم. «پنتاگون اعلام کرد به‌ دستور رئیس‌ جمهور کشور

دانشمند کسی است که کمتر از آنچه می داند تظاهر می کند، روزنامه نگار یا مشاور، برعکس.

پیش از مقایسه حیوانات باغ وحش با حیواناتی که در حیات وحش هستند، درباره ی "پیشرفت" به مثابه طول عمر، سلامت یا آسایش، حرف نزنید.

تنها تعریف عینیِ کهن سالی این است: زمانی که فرد شروع به صحبت درباره ی کهن سالی می کند.

ویژگی بارز هالو این است که عموماً برای عیب های بشری، تعصب ها، تناقض ها و نابخردی ها افسوس می خورد. بدون اینکه این ها را محض تفریح یا یافتن فایده

نام این بیماری برگرفته از نام یکی از فیلسوفان مشهور بعد از سقراط در یونان باستان است.
دیوژن(Diogenes) فیلسوفی بود که انیمالیسم و پوچی گری را ترویج کرد و بسیار علاقه فراوانی به زندگی
(انحرافات فرویدهای ایرانی و بحران گزینش)
حسام حسین‌زاده
صحبت‌های سید بشیر حسینی در برنامۀ تلویزیونی «زابیواکا» و واکنش مهراب قاسم‌خانی به صحبت‌های او در صفحۀ اینستاگرامش موجی از جدال‌ها را در فضای مجازی و واقعی به راه انداخت. هرچند حسینی پیش از این صحبت‌ها هم به‌واسطۀ حضورش در جمع داوران برنامۀ «عصر جدید» کم سروصدا نکرده بود. اما سید بشیر حسینی کیست؟ او دانشجوی سابق و عضو فعلی هیئت علمی دانشگاه‌ امام صادق (ع) است و همزمان به‌عنوان هی

نقد رمان بیگانه: سرگذشتِ بشریتِ به انتها رسیده، گم شده، بی هدف، بی احساس و…

نقد رمان بیگانه نوشته ی آلبرت کاموسرگذشتِ بشریتِ به انتها رسیده،گم شده،بی هدف،بی احساس،مایوس و ناامید را می توانید در کتاب بیگانه ببینید.
محبت و احساس را وقتی از آدمیزاد بگیری دیگر هیچ انگیزه ای برای او نمی ماند که بخواهد با کمک آن انگیزه برای زندگی اش برنامه ریزی کند، بخواهد رشد کند، بخواهد که دنبال رمز گشایی از عالم خلقت برود.
قهرمان مات و مبهوت داستان آلبر
آوانتوس همچنین در این مدل از فنرهای خشک کن و بهترین لاستیک های چسبنده استفاده کرده است تا رانندگی را لذت بخش تر کند. به طور کلی کابین آوانته به خوبی طراحی شده است و استفاده از صندلی ها در قطعاتی مانند دریچه های هوا ، اهرم دنده و پدال ها نیز درز می شود.برخلاف بسیاری از اتومبیل های دیگر این کلاس و حتی سایر محصولات آوانته ، این مدل از ورود و خروج آسان است. به لطف ارگونومی استثنایی آوانت ، راننده بعد از نشستن در وضعیت عالی قرار دارد. بیایید به بخش ج
جامعه می‌برَد.
آثار نوربرت الیاس (1990-1897) جایگاه مهمی در نظریۀ اجتماعی معاصر دارد و به‌خوبی نشان می‌دهد ترکیب مؤلفه‌های پویای جامعه‌شناسی کلاسیک با بهره‌گیری روشنفکرانه از شواهد تجربی گوناگون چه ثمراتی در بر خواهد داشت. اصطلاحات و مفاهیم ابداعی او برداشت‌های خشک علوم اجتماعی پیشین را متزلزل می‌کند و فهم خوانندگان را به فراسوی منازعات لاینحل مبتنی بر ثنویت‌هایی نظیر فرد/جامعه یا دولت/جامعه می‌برَد.
الیاس در شهر برِسْئاو به دنیا آمد
⭕️چرا ایران نمی تواند کشوری مثل سوئیس باشد❓❓
علامه مصباح: 
در جهان معروف است که کشور سوئیس کشوری بسیار امن و همراه با رفاه است؛ در دهه های اخیر، هیچ جنگی در آنجا رقم نخورده و در هیچ جنگ جهانی هم شرکت نکرده و همواره بیطرف بوده است؛ شاید برخی جوان ها بگویند چه اشکالی دارد که ما هم برنامه ای مانند آن ها داشته باشیم تا هم امنیت و هم پیشرفت و هم رفاه داشته باشیم؟
پاسخ به چنین پرسشی مستلزم این است که فلسفه وجود انسان را در این دنیا بررسی کنیم که
حسین آهی درگذشت.
درگذشتن را برای یک شاعر چگونه باید معنی کرد؟ من از او هیچ کتابی نخوانده ام که کوتاهی اش و ضررش بر گردن خودم است، اما جسم شاعری می رود، تکلیف کلماتش چیست؟
به رسم همیشگی ما وقتی کسی رفت یادش می کنیم، من هم یادم افتاده تا یاد او کنم که بسیار بسیار خوانده و تحقیق کرده. او که شاعر بود و غرق در شعر. عاشق و شیفته ی وزن و آهنگ ِکلام بود و برای عروض و بحور شعر فارسی بسیار نوشت و خواند و جست و جو کرد. اما همیشه وقتی پیشینه کسی را در این زمینه
ایران آرشیتکت
پیشینهٔ ایران آرشیتکت به حدود هزاره هفتم پیش از میلاد می‌رسد.
از آن زمان، پیوسته این هنر در ارتباط با مسائل گوناگون، توسعه و تکامل یافته‌است.
معماری ایران دارای ویژگی‌هایی است که در مقایسه با معماری کشورهای دیگر جهان از ارزشی ویژه برخوردار است:
ویژگی‌هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، ... که هریک در عین سادگی معرف شکوه معماری ایران است.
ویژگی‌های معماری ایرانی
در معماری ایرانی، با وجود خصایلی چون تناسب و زیبایی سردرها  ک
حمایت از جمله چین
کمپین حمایت از سازنده جمله چین و روند ساخت
امروز در روند ساخت جمله چین به نتایجی رسیده ایم که ارزشمند هستند و نشان دهنده قدرت برنامه نویسی ایرانی است . با اینکه تماما انگلیسی می باشد اما ایرانی های فارسی زبان در زمینه برنامه نویسی پیشتازند . امیدوارم در این شرایطی که هم باید بیکدیگر کمک کنیم نرم افزار جمله چین من به شما کمک کرده باشد . امیدوار باشید که در نسخه های بعدی این نرم افزار شامل تحولات بسیاری می شود . من خودم به شخصه
یک درس دیگری هم از مارک یارنل یاد گرفته‌ام که برایم خیلی جالب بوده. او اشاره می‌کند که در دنیای امروز، مردم حتی مهارت مطالعه کامل و عمیق یک کتاب را هم ندارند.
خب که چه؟
مارک در این وضعیت، خودش را منضبط کرده که هفته‌ای پنج کتاب بخواند. سپس اشاره می‌کند که با همین روش، در دنیای متمدن امروزی به جایگاهی رسیده که تعداد خیلی خیلی خیلی کمی از افراد رسیده‌اند. اگر اشتباه نکنم، رقم یک دهم درصد را مدنظر داشته؛ حالا خوب خاطرم نیست.
کسب و کارهای امروز
کم نیستند کسانی که از بی‌روح بودن زندگی در دنیای معاصر شکایت دارند. چون باید شبانه‌روز کار کنند، دائم خود را کنترل کنند و خواسته یا ناخواسته تابع قانون باشند. اما چگونه می‌توان در چنین شرایطی با سختی‌ها کنار آمد و بهتر زندگی کرد؟
زیگموند فروید دریکی از کتاب‌هایش، «تمدن و ملالت‌های آن» می‌گوید: متمدن شدن و به دنبال آن زندگی مدرن، باعث پیچیده‌تر شدن امیال و خواسته‌های آدم‌ها شده است. درنتیجه، ارضاء نیازهای ما هرروز سخت‌تر از گذشته می
حمایت از جمله چین
کمپین حمایت از سازنده جمله چین و روند ساخت
امروز در روند ساخت جمله چین به نتایجی رسیده ایم که ارزشمند هستند و نشان دهنده قدرت برنامه نویسی ایرانی است . با اینکه تماما انگلیسی می باشد اما ایرانی های فارسی زبان در زمینه برنامه نویسی پیشتازند . امیدوارم در این شرایطی که هم باید بیکدیگر کمک کنیم نرم افزار جمله چین من به شما کمک کرده باشد . امیدوار باشید که در نسخه های بعدی این نرم افزار شامل تحولات بسیاری می شود . من خودم به شخصه
 ایران ارشیتکت
تمامی بررسی‌ها و کاوش‌های باستان‌شناسی حکایت از آن دارد که پیشینهٔ  ایران ارشیتکت یا معماری ایران به حدود هزاره هفتم پیش از میلاد می‌رسد.
از آن زمان تاکنون، پیوسته این هنر در ارتباط با مسائل گوناگون، توسعه و تکامل یافته‌است.
ایران ارشیتکت یا معماری ایران دارای ویژگی‌هایی است که در مقایسه با معماری کشورهای دیگر جهان از ارزشی ویژه برخوردار است:
ویژگی‌هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و ع

الان یه چیزى یادم افتاد که میخوام درموردش صحبت کنم.
یه جامعه شناس آلمانى یهودى به اسم نوربرت الیاس هست که من علاقه دارم بهش. کتابهاى مختلفى ازش ترجمه و چاپ شده و پیشنهاد مى کنم بخونید. اما چیزى که الان یادش افتادم اینه که الیاس یه نظریه داره که عنوان کتابش هم هست با اسم فرایند تمدن. خیلى ساده میگه وقتى تمدن اومد با خودش کنترل احساسات و بزرگنمایى تفکر آورد. و متمدنانه آن بود که فرد جلوى تحریکات آنى و لحظه اى خودش رو بگیره و از ابزار روانى اجبا
فشن چیست ؟
Fashion یک صنعت است که بعضا به عنوان یکی از صنایع برتر در کشورهای روز دنیا تولید و به کشورهای جهان سومی مثل ایران صادر می شود. بنابراین اگر بتوانیم ما صنعت Fashion را در ایران جا بیندازیم می توانیم به عنوان یک فاکتور از اقتصاد مقاومتی و صادرات کالای ایرانی از آن استفاده کنیم . فشن یعنی اینکه شما به عنوان یک فرد در اجتماع از لباس ، کفش ، پوشش ، لوازم پوششی متنوع ، آرایش و پیرایش ، مدل مو و بدنی استفاده کنید که متمایز از سایر افراد جامعه است و
1- تعریف پرستاری:
پرستاری ، حرفه ای است که در جهت حفظ و پیشبرد حیات، پیشگیری از بروز بیماریها، تسکین دردها و بازگردانیدن سلامتی به بشریت گام بر می دارد.
حرفه پرستاری با همه گستردگی به لحاظ اهمیت وظایف آن نیاز مبرم حیات بشر دنیای متمدن امروزه می باشد و از این حیث حرفه ای است که از نظر فقه اسلامی همچون دیگر حرفه های موردنیاز جامعه واجب شرعی است و برای کلیه کسانیکه قدرت، علم و استعداد و شرایط آن را دارند تا به اندازه کفایت نرسد واجب می باشد.
از آن
ویژگی های ایران آرشیتکت
تاریخ ایران آرشیتکت  حداقل به ۶۰۰۰ سال پیش از میلاد می رسد.
نمونه های شاخصی که در پهنه ی وسیعی از   کشورهای آسیایی غربی تا آسیای مرکزی را نیز دربر گرفته است.
ایران آرشیتکت انواع مختلفی از ساختار و زیبایی شناسی  از سنت های مختلف  از جمله خانه های روستای تا چایخانه ها، و پویون ها تا سازه های بسیار جالب,
که در دنیا نظیر ندارند را نشان می دهد.
ایران آرشیتکت  با تاریخچه ی  بسیار طولانی و پیچیده ای ، یکی از زمینه هایی است که
به قلم دامنه : به نام خدا. دموڪراسی استبدادی و میلیتاریستی آمریڪایی. ڪشوری ڪه مدعی است از همه‌ی جهان، از همه‌نظر برتر است، و می‌ڪوشد با زور و اسلحه و قوانین و مقررات خشن بر دیگر ملل چیرگی‌اش را گسترش دهد تا به اصطلاح لیبرالیسم و دموڪراسی و فرهنگ آمریڪایی! را صادر ڪند، ولی در واقع منابع غنی ملل را غارت و چپاول ڪند؛ همین نظام سلطه‌گر، در درون حاڪمیت خود بدترین تنگناها و ڪنترل‌ها را برای شهروندان آمریڪایی تصویب می‌ڪند. مثلِ «قانون لوگن» ڪه
قدیم تر ها که بچه بودیم، مردم نسبت به حفظ اموال عمومی هیچ حس مسئولیتی نداشتن و کوچک ترین امکانات شهری رو تخریب می کردن! مخصوصا اون پایین های شهر که ما هم از دل همون مردم بودیم. این که میگم تعریف از خود نیست و قصد ندارم خدای ناکرده خودم رو بهتر جلوه بدم، اما به همین کلمات قسم من در تخریب اموال عمومی هیچ وقت مشارکت نمی کردم. القصه که مردم به شدت احساس میکردن هرچی شهرداری برای رفاه ما نصب میکنه رو باید خراب کرد، یا روش یادگاری نوشت و خلاصه یه زخمی
این متن برای کسانی است که تصمیم گرفته‌اند رأی بدهند. قبول دارم گزینه‌های‌مان زیاد نیست. قبول دارم انتخاب‌مان بین لیمو ترش و لیمو شیرین است، نه بین موز و توت‌فرنگی و شلغم و کدو و کیوی و لیمو ترش و لیمو شیرین و... موضوع فقط رد صلاحیت‌ها نیست؛ مملکت ما آدم‌ حسابی زیاد دارد که هنوز -به هر دلیلی- به صحنهٔ سیاسی قدم نگذاشته‌اند.
با این همه من رأی می‌دهم، چون اصل ایدهٔ انقلاب و امام را قبول دارم و معتقدم توی برزخیم ولی می‌توان هنوز راهی به سمت رو
فایل پاورپوینت در مورد بسکتبال

پاورپوینت در مورد بسکتبال
فرمت فایل: پاورپوینت
تعداد اسلاید: 21

تاریخچه بسکتبال
زادگاه بازی بسکتبال آمریکاست . این بازی در اوایل پاییز سال ۱۸۹۱ میلادی توسط شخصی به نام جیمز نای اسمیت پایه ریزی و ابداع شد . اما ، از قرن‌ها پیش در میان ساکنان نقاط مختلف قاره آمریکا ، به ویژه آمریکای مرکزی و جنوبی انواعی از بازی و مسابقه رایج بوده که کم و بیش به بسکتبال شباهت داشته‌است .
سابقه تاریخی : در کشورایران ، ن
هنز هفتم آمیزه ای است از فریب. داستان های غافلگیر کننده، فیلم برداری های خاص و تخصصی، صدابرداری و صدا گذاری هدف دار، گریم، نور مصنوعی و واضح تر از همه اینها بازیگری.

حال ما که بیشتر از همه، شیفته ی این هنر هفتم این، سال هاست عادت کرده ایم به اینکه فریب بخوریم و در آخر هم کسی که توانسته اینقدر مسحورمان کند را ایستاده تشویق کنیم. درست مثل تماشاگران نمایش یک شعبده باز. کسانی که از ندانستن حقیقت لذت می برند، برای آن پول خرج می کنند، وقت شان صرف آ
❌ اصطلاحِ "فرار مغزها" چند سالی است که واردِ ادبیاتِ شفاهیِ مردم شده است. بسیاری از مردم می‌گویند ایرانی‌ها فرهیخته‌ترین شهروندان ایالات متحده هستند و ایران یکی از نخبه گریز ترین کشورها است!
✅ اما واقعیت آن است که خروج دانشجو از کشور نسبت به چهل سال قبل نه تنها رشدی نداشته بلکه کاهش چشمگیری هم داشته است. در سال 1356 تعداد کل دانشجویان ایرانی، 270 هزار نفر بود که از این تعداد چیزی حدود 38 درصد در خارج از کشور خارج از کشور بودند.
➕ اما در حال حاضر

نقد رمان این مرد امشب می میرد: درد و بدبختی نتیجه بیان فضای آزاد و راحت بین جوانان

نقد رمان این مرد امشب می میرد نوشته زینب ایلخانی
مردن به خیال بعضی­ ها پایان تمام لذت هاست.پس مرگ بد است. چون تو را از هرچه که دوستش­ داری جدا می­ کند.اما…وقتی انگشتم را روی موبایل می­ گذاشتم و لمس می­ کردم و صفحه ها را ورق می­ زدم تازه می­ فهمیدم که مرگ خیلی هم پایان لذت نیست.این آخرین برگ است از آخرین لحظه های زندگی.
اما می­ شود زنده بود و در این دنیا هم بود
بسم الله الرحمن الرحیم.در همین اول کار دندان حیرت به دست بگیرم که چرا و چگونه می شود که کار جامعه بشری به اینجا می رسد که برای تقبیح و غیر طبیعی دانستن همجنسگرایی باید مطلب ها و قلم ها سایید و البته که مدت هاست از این انسان مدرن و به اصطلاح متمدن نا امید شده ام و دور نمی بینم چند وقت دیگر به اصطلاح دانشمندان نظریه جدیدی بدهند که اصلا دو همجنس بهتر و بیشتر یکدیگر را درک می کنند و ازدواج دو غیر همجنس غیر طبیعی است و مفید نیست.از جوامعی که ازدواج ب
+15

وحشتناک بود. حتی همین یک لحظه ای که در فیلم معلوم بود و بقیه ماجرا را باید با خیال بافی پیش می رفتی هم به اندازه کافی وحشتناک بود. دیشب فیلم مصدومیت آندره گومز، بازیکن پرتغالی اورتون (بازیکن سابق بارسا) در بازی با تاتنهام را دیدم. از آن دست مصدومیت هایی که حال عالم و آدم را خراب می کند. دردناک‌تر از مصدومیت ها رباط صلیبی و مینیسک که متداول اند در فوتبال. همان مصدومیتی که چند فصل قبل لوک شاو (بازیکن منچستر) را زمین گیر کرد و کمی قبل تر از آن هم
فکر کنم امسال بهار بود یا کمی قبل تر.از خوابگاه امده بودم خانه.وقت هایی که بین ترم خانه می ایم مثل جنگ زده ای هستم که دوباره به زندگی متمدن رسیده و از طرف هلال احمر معرفی اش کرده اند وسازمان های حمایتی مردم نهاد هم سعی می کنند حسابی برایش سنگ تمام بگذارند.در نهایت داغانی می ایم خانه گاهی..مثل ادم فضایی ای که سوختش تمام شده باشد می ایم به خانه پناهنده میشوم و پس از تجهیز دوباره برمیگردم خط.
داشتم می گفتم؛امده بودم خانه و شب کنار خواهرم خوابیده ب
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است-  قوم یاجوج وماجوج- از ایات قران واحادیث چنین برداشت میشود که قومی که تمدن را نمی خواهند- به سمت مل متمدن حرکت نمیکنند کم کم جز و سپاه شیطان میشوند چون   درساختن ابزارئی که علومی- کهمهمترین انها که تمدن ساز است  دین الهی ناب است را نمی پذیرند دست به توحش میزنند- لذا بیادسخت مواظب بود درمرزخا بشدن مراقبت کرد  ودرداخل انهارازندانی کرد تا تمدن پذیر شوند- ودر طول تاریخ بعضی اقوام چنین بودند- درص همه انها به

نقد رمان صد سال تنهایی : رمانی فوق العاده از دوران پنهان انسان های غربی و آمریکایی

نقد رمان صد سال تنهایی نوشته ی گابریل گارسیا مارکز.
شاید دلیل شهرت این کتاب بیان واقعیت ناپیدای زندگی ان سوی آب هاست. خواندنش انسان را به فکر می اندازد که زندگی چگونه بوده و
گام بعد… واقعا زندگی باید چگونه باشد؟ اجدادشان که آنگونه بوده‌ اند، چه شدند و خودشان چه می خواهند ؟
اصل رمان داستان زندگی یک خانواده درطول صد سال را به تصویر می کشد و از آن جایی شروع می
بسم رب الشهدا والصدیقین
یک روز عصر دلتان در خانه می گیرد و می خواهید به پارک شهر بروید. مثلا پارک ملت که چه عرض کنم؟! پارک ذلت! پارک لذت! بورس فروش غیرت! نکبت! نه سرسبز! از همه رنگ! رنگین از دخترکان ارزان قیمت. ولش کنید اصلا. ما می رویم برای هواخوری. نه خدایی نکرده برای امر به معروف و نهی از منکر! ما اهل این غلط ها نیستیم. ما هم مثل قرتی ها بی غیرتیم. این را گفتم که یک وقت فکر نکنند عطر ایمان می خواهد فضای جامعه را به گند بکشد. عطر هم فقط از آن عطرهایی
تیزر #مستند #رمزوراز_ملکهفردا ساعت 16:00 منتظر این مستند باشید.رده‌ی سنی: ۱۲+شگفت زده خواهید شد....☺️
از اینجا مشاهده کنید

#مستند #رمزوراز_ملکهمستندی که باید چند بار ببینید چون دفعه‌ی اول تعجب می‌کنیددفعه‌ی دوم باور می‌کنیددفعه‌ی سوم فقط انسان‌های متفاوت و متفکر تصمیم می‌گیرند که آن را با دیگران‍‍‍ ببینندو اصرار می‌کنند تا همه‌ی دوستانشان هم ببینند
لینک دانلود مستند
https://b2n.ir/459784

#نقد_مستند #رمزوراز_ملکه:
فصل اول:۱. انگلیـس یک ج
ASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAASGHAاوایلOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOONOOOON سال ۲۰۲۰ بود که هوندا از میزان متاخر سیویک Type R R رونمایی. کرد اما مقام های هوندا برای قدرتمندترین سیویک تاریخ، برنامه های بیشتری درنظر پژمرده. اند علاوه کنار مدل متاخر ۲۰۲۰، سیویک Type درون دو نسخه ی Sport Line و Limited Edition غم نمایش خواهد.شد هر سه نمونه هوندا سیویک R Type R استاندارد، Sport Line و Limited Edition از تابستان سال ۲۰۲۰، هر کدام برای مخاطب و هدف خاص، فروخته. می شوند
محضِ یک کمی خاطره بازی فوتبالی از دهۀ هفتاد و هشتاد، امروز اسم بازیکن سابق پرسپلیس، بهروز رهبری فرد رو توی گوگل سرچ کردم. که گوگل طبق رسم همیشگی خودش عکس و اسم ده کاراکتر دیگه رو بهم پیشنهاد کرد با این بهونه که "افرادی که رهبری فرد رو سرچ کردن، همچنین این اسامی رو هم سرچ کردن". بین اون ده اسم پیشنهادی گوگل، کنار اسمهایی فوتبالی مثل کاویانپور، هاشمی نسب، یونس باهنر، رضا شاهرودی و ... یک اسم عجیب و یک عکس عجیبتر دیدم که دلهرۀ آشنا و عجیبی به دلم ا
چین، کشور آسمانی
چین، کشوری در شرق آسیا که با مساحت ۹٬۵۹۶٬۰۰۰ کیلومتر مربع، چهارمین کشور بزرگ دنیا و همچنین پرجمعیت ترین کشور جهان می باشد.
چین با  کشورهای روسیه، مغولستان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، پاکستان، هندوستان، نپال، بوتان، برمه، ویتنام، کره شمالی مرز زمینی دارد و همچنین تحت احاطه دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد، و دیگر آبهای آزاد می باشد.
کشور چین به دلیل داشتن وسعت زیاد و تاریخ بسیار غنی همواره جز کشور های

سروصدا، شلوغی و سرعت زیاد در زندگی، فضایی اضطراب‌آور به کلان‌شهرها بخشیده‌اند. به اعتقاد پژوهشگران، زندگی در شهرهای بزرگ خطر انزوای فرد را افزایش می‌دهد و واکنش مغز او به شرایط تهدیدآمیز را دستخوش تغییر می‌کند.
روانپزشکان بریتانیایی در سال ۲۰۰۳ پژوهشی در مورد وضعیت روحی ساکنان شهر “کمبِرول” در بریتانیا انجام دادند. این شهر در دهه ۱۹۶۰ رونق بسیاری یافت. از سوی دیگر در بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۹۷ شمار مبتلایان به روانگسیختگی (شیزوفرنی)

ه‍م‍ه‌ م‍ی‌م‍ی‍رن‍د / س‍ی‍م‍ون‌ دو‌ب‍ووار (Beauvoir, Simone de)؛ ت‍رج‍م‍ه‌ م‍ه‍دی‌ س‍ح‍اب‍ی‌.

‏ت‍ه‍ران‌: ن‍ش‍ر ن‍و‏‫، ۱۳۶۲

‏‏‫۴۱۵ صفحه‏

‏‏‏‫عنوان اصلی: Tous les hommes sont mortels‏

پادشاهی به نام رایموندو فوسکا(Raimondo Fosca) که به زندگی ابدی و بدون مرگ دچار شده (پس از 7 قرن حیات، زندگی را بی ارزش  می داند و در آروزی مردن است) با دختر هنر پیشه ای آشنا می شود که در آرزوی شهرت جهانی و ماندگار شدن نامش در اذهان مردم است. براثر این آشن
#فیلم سینمایی #روباه کارگردان : بهروز افخمیمدت زمان ⏱ : ۹۰ دقیقهرده سنی : ۱۴+
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
روباه همه از اینکه قدرتمند باشند لذت می‌برند.در ذهن من و شما این رو فرو کردند که ایران این‌طور است و اون‌طور است.احساس افسردگی چیزیه که اگر بتونند در ما ایجاد کنند، بیشترین سود رو در نابودی یک ملت بردند!آن‌هم ملت فهیم و متمدن ایران!ببینید...
لینک دانلود با حجم ۲۸۰.۲۸ مگابایت:
https://b2n.ir/703741
به وقت تعطیلات
https://eitaa.com/tatilat98

#نقد_فیلم #روباه
✔️ «روباه
ه‍م‍ه‌ م‍ی‌م‍ی‍رن‍د
/ س‍ی‍م‍ون‌ دو‌ب‍ووار (Beauvoir, Simone
de)؛ ت‍رج‍م‍ه‌ م‍ه‍دی‌
س‍ح‍اب‍ی‌.
‏ت‍ه‍ران‌: ن‍ش‍ر ن‍و‏‫، ۱۳۶۲
‏‏‫۴۱۵ صفحه‏
‏‏‏‫عنوان اصلی: Tous les hommes sont mortels‏

پادشاهی به نام رایموندو فوسکا(Raimondo Fosca) که به زندگی
ابدی و بدون مرگ دچار شده (پس از 7 قرن حیات، زندگی را بی ارزش  می داند و در آروزی مردن است) با دختر هنر پیشه
ای آشنا می شود که در آرزوی شهرت جهانی و ماندگار شدن نامش در اذهان مردم است.
براثر این آشنایی فوسکا قصه
تاریخچه بسکتبالزادگاه بازی بسکتبال آمریکاست . این بازی در اوایل پاییز سال 1891 میلادی توسط شخصی به نام جیمز نای اسمیت پایه ریزی و ابداع شد . اما ، از قرن ها پیش در میان ساکنان نقاط مختلف قاره آمریکا ، به ویژه آمریکای مرکزی و جنوبی انواعی از بازی و مسابقه رایج بوده که کم و بیش به بسکتبال شباهت داشته است .در کشور آرژانتین ، نوعی بازی سنتی و قدیمی در میان گله دار ها متداول است که آن را (پاتو) (PATO ) می نامند . در این بازی ، دو تیم سوار بر اسب در میدانی وس
سلام 
نویسنده : اشکان ارشادی 
روزگاری ، ایامی میگفتند : این خاک هویت ماست. یا حدیث‌ها میگفتند ولی کمتر کسی به عمق معنا پی می برد چون آن را نه لمس کرده بود و نه تجربه! اینکه حافظ گوید : چه ها کشیدم از دست مردم نادان! به معنای روشن معلومست ولی به تجربه کردن و کلکل با نادانها و بیلمزلر چقدر سخته و باید جای او بود تا از فهوای کلام گذشت و به عمق مطلب بیان شده رسید ، یعنی کسب معنی داریم تا معنی. 
« خاک پدرانست نکو دار » . بحقیقت کاری نشد برای خاک پدری بکن
دامنۀ ایران

7214

زندگینامۀ عبدالرفیع حقیقت: اینجا

به قلم دامنه. به نام خدا. از دست اندرکاران گرانقدر کتابخانۀ «یادگار امام» قم بسیار متشکرم که سبب خیر در محلۀ ما شدند. و من ممنونم از این دوستان خوب و فرهیخته ام که با اخلاق نیکو و حُسنِ معاشرت، تصدّی امور کتاب و کتابخانه را برعهده دارند؛ ازجمله جناب آقای یوسفی. اخیراً کتاب «خدمات ایرانیان به اسلام» نوشته‌ی عبدالرفیع حقیقت را ازین دوستان کتابخانه، به امانت گرفته بودم و خواندم. چند نکته از
سروصدا، شلوغی و سرعت زیاد در زندگی، فضایی اضطراب‌آور به کلان‌شهرها بخشیده‌اند. به اعتقاد پژوهشگران، زندگی در شهرهای بزرگ خطر انزوای فرد را افزایش می‌دهد و واکنش مغز او به شرایط تهدیدآمیز را دستخوش تغییر می‌کند.
روانپزشکان بریتانیایی در سال ۲۰۰۳ پژوهشی در مورد وضعیت روحی ساکنان شهر “کمبِرول” در بریتانیا انجام دادند. این شهر در دهه ۱۹۶۰ رونق بسیاری یافت. از سوی دیگر در بین سال‌های ۱۹۶۵ تا ۱۹۹۷ شمار مبتلایان به روانگسیختگی (شیزوفرنی) د
چرائی افزایش جرائم حیوان آزاری
س:
بافرهنگی یابی فرهنگی؟
یک کلیپ حاکی از ضرب وشتم بیرحمانه سگی
بخت برگشته توسط انسان نماها درجایی همین نزدیکیها ودران سودریدن شکم قوچ باردار وبیرون
راندن محتویات شکمی(جنین) وسربریدن خرس وبافخر عکس وفیلم گرفتن ازان ودر جایی دیگر
ازپای درامدن پلنگ وگرگ باگلوله شبانان نااگاه ویابه جان هم انداختن سگهابرای ماست
مالی کردن عقده هاو...
به نظرشما مرز بافرهنگی وبی فرهنگی چه تعریفی دارد؟ایا
بالیدن به عمق فرهنگ چند هز
برای بسیاری از ما جالب است بدانیم که انسان چرا و چگونه به هنر روی آورده است؟ طبق گفته‌ محققان، سفال اولین بوم دست ساز انسان بوده است و قبل از آن روی صخره‌ها و دیوارهای غارها نقاشی می‌‌کرده است. محققان، ‌ تاریخ هنر را به دوره‌های گوناگونی تقسیم می‌‌کنند که عمده‌ترین این تقسیمات متشکل از هنر قبل و هنر بعد از تاریخ است. پارینه سنگی یا دیرینه سنگی یا عصر حجر قدیم(پالئولتیک) 40000 تا 10000 ق. م که به دوره یخبندان و دوره شکارگری انسان هم معروف است

با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه.مشکل جامعه اینه که نمیدونن از قواعد چه جوری استفاده کنن! شما که این طوری حرف میزنی از دور و بر خودت خبر داشته باش که از این حکم های خدایی چه جوری استفاده میشه. آدم اگه تا سه روز آب نخوره می میره اگه غذا نخوره که نمی میره.... حالا هی بگین ازدواج زمان دار... هرچی هم که شما بگین این چیز در ذهن ما نمی گنجه. ما زنها هرچی هم که بگیم بازم فرقی به حالمون نمی کنه مهم آقایون هستند و دل اونه نه خانومها و دلشون....
----------------------------------
خرید عطر و ادکلن شاید یکی از دشوارترین و احساسی ترین تصمیم ها برای خانم ها باشد. از این رو آشنایی با پرفروش ترین ها، معروف ترین و یا جدید ترین عطر ها به ما کمک می کند تا بهترین را برای خود انتخاب کنیم. همچنین خرید عطر و ادکلن های معروف و پرفروش کار دشواری خاصی خود را دارد زیرا نمونه های تقلبی عطر و ادکلن های معروف و پرفروش در فروشگاه های عطر و ادکلن بیشتر یافت می شود.
عطر معروف زنانه ویکتور اند رولف فلاوربمب ادو پرفیوم Viktor&Rolf Flowerbomb EDP
این عطر ک
در ایران یکی ازبزرگترین موانع اجتماعی شکل گیری گفتگو؛ مدعیان گفتگو هستند. این مدعیان درشش گروه اصلی قرار دارند. ۱. اساتید و روشنفکران: اساتیدی که با استناد به ارجاعاتی ازکانت، هوسرل، بوبر، هابرماس، بوهم، رورتی ودیگران در ستایش گفتگو مطلب می‌نویسند درعمل به ندرت تحمل شنیدن نظر دیگری را دارند وبا کوچکترین نقدی به هم ریخته و دودمان منتقد را به باد می دهند. رفتار و منش این اساتید به طورطبیعی به پیروان و هواداران منتقل می‌شود وآنها هم فقط مدح
صحنه از I Am Legend
آیا کسی می تواند توضیح دهد که چرا فیلم های زامبی پیشنهاد می کنند وقتی ما مرده شویم ، شنوایی ما قدرت می یابد؟ فیلم های بی شماری آنتاگونیست های ناخوشایند را به تصویر می کشند که ، هرچند به ویژه از شر شر انگیزه ای ندارند ، اما قادر به حضور قربانیان خود با کمترین صدا هستند. سوال این است که ، چگونه گوش های انسانی آنها به طور ناگهانی تنظیم می شوند تا به چنین سطح خارق العاده ای برسند؟ زندگی ، نفس کشیدن انسان ها موجودات بی پروا هستند. کسب
خرید عطر و ادکلن شاید یکی از دشوارترین و احساسی ترین تصمیم ها برای خانم ها باشد. از این رو آشنایی با پرفروش ترین ها، معروف ترین و یا جدید ترین عطر ها به ما کمک می کند تا بهترین را برای خود انتخاب کنیم. همچنین خرید عطر و ادکلن های معروف و پرفروش کار دشواری خاصی خود را دارد زیرا نمونه های تقلبی عطر و ادکلن های معروف و پرفروش در فروشگاه های عطر و ادکلن بیشتر یافت می شود.
عطر معروف زنانه ویکتور اند رولف فلاوربمب ادو پرفیوم Viktor&Rolf Flowerbomb EDP
این عطر ک
پلتفرم هجویه ای بر دنیای مدرن
فیلم پلتفرم نقدی است بر دنیای مدرن.دنیایی که در آن هیچ کس رحمی بر دیگری نمی کند و فقط به فکر نجات خویش است.
پلتفرم چهره واقعی دنیایی است که مدرنیته برای ما درست کرده است. سیستم‌های کاملا ناعادلانه که به جای اینکه طبقه اجتماعی و اقتصادی بشر با تلاش و پشتکار تعیین بشود بر اساس اتفاق و با اصولی نامشخص معین می گردد. یک روز ممکن است فرد در پایین ترین طبقه جامعه باشد و روز دیگر جز طبقات بالا. بدون اینکه برای بالا رفتن ت
خصوصیات
و اهداف
سابقه طرح مبارک انصار الحجة به یک دهه قبل برمی گردد؛ طرحی
که ابتداءا به منظور ارائه نیمی از دروس سال تحصیلی در تابستان بدون افت کمی ساعات
کلاس و کیفی دروس با هدف کلی کاهش سال های تحصیلی طلاب بزرگوار حوزه علمیه طبق
منویات مقام معظم رهبری شکل گرفت. رشد و بلوغ این طرح در طول یک دهه به آنجا رسید
که هدف از موارد مذکوره به ساختن یک طرز تفکر و پایه ریزی یک سبک جدید آموزشی و
همچنین فرهنگ سازی یک فرهنگ متمدن و مترقی که اصالتی حوزوی دارد
خصوصیات
و اهداف
سابقه طرح مبارک انصار الحجة به یک دهه قبل برمی گردد؛ طرحی
که ابتداءا به منظور ارائه نیمی از دروس سال تحصیلی در تابستان بدون افت کمی ساعات
کلاس و کیفی دروس با هدف کلی کاهش سال های تحصیلی طلاب بزرگوار حوزه علمیه طبق
منویات مقام معظم رهبری شکل گرفت. رشد و بلوغ این طرح در طول یک دهه به آنجا رسید
که هدف از موارد مذکوره به ساختن یک طرز تفکر و پایه ریزی یک سبک جدید آموزشی و
همچنین فرهنگ سازی یک فرهنگ متمدن و مترقی که اصالتی حوزوی دارد
«من با زندگی به سبک و سیاق متظاهران و روشنفکران آشنا نیستم؟!
خیر من از یک راه طی شده با شما حرف می زنم. من سالهای سال در یکی از دانشکده های هنری درس خوانده ام، به شبهای شعر و گالری های نقاشی رفته ام، موسیقی کلاسیک گوش داده ام.ساعت ها از وقتم را به مباحث بیهوده درباره چیزهایی که نمی دانستم گذرانده ام. من هم سال ها با جلوه فروشی و تظاهر به دانایی زیسته ام. ریش پروفسوری و سبیل نیچه ای گذاشته ام»

عجیب نیست کسی که با ادا و اطوارهای روشنفکری آشنا
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- جناب
اقای دکتر نوری زاده درانگلستان میفرماید اقایان درتهران ضد کاباره هستند وهنوز
درک تمدن معاصرا را نمیکنند جهان متمدن کاباره 
برای مثلا تفریح پذیرفته است جناب اقی حضرت ایت الله عارف مرحوم
ارسنجانی  رحمت الله فرمودند من مایل هستم
مانند کریم ارباب  زردتشی ادم عجیبی بوده
است محل پارس تهران رارونق داد واتشکده ساخت وکاباره ساخت مهد تمدن ایران هستند؟؟
جای ایشان باشم دلیل ان این است که حضرت ایت الله رف
فریدون آسرایی مدتها پیش به کانادا مهاجرت کرد و مدت ۱۴ سال در اونجا زندگی کرد و اتفاقاً در همون زمان هم چند آهنگ خود که آغازگر دوران خوانندگیش بود، شاید ترانه ای به نام “گل اندام” رو از فریدون به یاد داشته باشی که در خارج از کشور خونده بود.جواد یاساری در دهه ۱۹۷۰ خواننده محبوب و مشهور بوده است و پنج آلبوم را قبل از انقلاب منتشر کرده است.ارسی (فارسی) زبان مورد استفاده در دادگاه‌ها بهمراه زبان پهلوی، زبان رسمی دوران امپراطوری ساسانی (۶۴۲-۲۲۴ م
دولت مصر در بسیاری از چیزها، حتی زنا با محارم، به دولت ناپلئون شباهت داشت. شاه غالباً خواهر و گاهی دختر خود را به همسری خویش اختیار می‌کرد، به این بهانه که خون خاندان سلطنتی را پاک و پاکیزه نگاه دارد. بدشواری می‌توان گفت که این عادت از نیروی تناسل شاهان مصر کاسته و آن را ضعیف کرده باشد. آنچه مصریان، پس از تجربه چند هزار ساله، در آن شک نداشتند این بود که چنین کاری سبب ضعیف شدن نیروی تناسل نمی‌شود؛ به همین جهت، عادت همسری با خواهران از شاه به
تقریبا یک ماه پیش تولد جنی بود ولی قرار بود تفریبا 3 هفته بعد از روز تولدش یه مهمونی گرفته بشه که میشد شنبه پیش و عنوانش هم curry night بود، منم همون موقع گفتم که من یه غذای ایرانی درست میکنم ودیگه هیچی از مهمونی نمی دونستم. جمعه شب فقط پرسیدم چند نفر هستیم و ساعت چند مهمونی شروع میشه؟ 
مهمونا کلا 25 نفر بودن که 15 تاش بچه بودن و همه هم دوستاشون بودند و شروع مهمونی هم ساعت 5 بود و ساعت سرو شام 6. جنی هم شنبه نوبت فیزیوتراپی و ... داشت خیلی خونه نبود و تقری
اعمالی که این ارزش ها را کم رنگ یا محو نماید مورد سرزنش و نکوهش قرار می دهد. دولت ها به شیوه های مختلف از جمله جرم انگاری در این زمینه و قرار دادن ضمانت اجرا و برخورد با مهاجمین نسبت به این ارزش ها ،در حفظ و صیانت آن می کوشند[۱] و باتوجه به آنکه این دسته جرایم با اعتقادات،آداب ورسوم،باورهاو مذهب جوامع ارتباط دارند،بیش از پیش وجدان عمومی را جریحه دار می سازند.در تمامی جوامع بشری به افرادی که رفتارهای خلاف اخلاق و عفت دارند یا از این راه کسب درآم
پایان نامه سیر و سیاحت در قرآن کریم
مقدمه :« فسیروا فِی الارضِ فَانظُروا کیفَ کانَ عاقبهُ المُکذِّبینَ» ستایش خداوندی را که بندگانش را به وسیله کتاب هدایت از ضلالت و گمراهی به روشنی و سعادت رهنمون شد، و پیوسته او را به سیر در آفاق و انفس دعوت کرد تا شاید از این رهگذر با اندیشه و تدبر در احوال اقوام گذشته راه شایسته خویش را به درستی دریابد. و سلام و صلوات بر محمد مصطفی خاتم النبیین آن خورشید هدایت گر و تبیین
جهان‌شمولیِ ارزش‌های لیبرالی سال‌های سال بین نظریه‌پردازان این مکتبِ ‌فکری مورد مناقشه بوده است. دانشمندان بسیاری هستند که جهان‌شمولیِ این اندیشه و نظریه را به نقد کشیده‌اند.عده‌ای از طرفداران این مکتب اعتقاد دارند آزادی (به معنایی که خودشان تصور می‌کنند) مهم‌ترین هدف زندگی بشر است و ما (جامعه آمریکایی) بهترین جامعه‌ای هستیم که توانسته به آن دست یابد.اعتقاد به برتر و بالاتر بودن از سایر انسان‌ها سبب نوعی نژادپرستی می‌شود که در نت
ریشه این موسیقی کردی است. قاره های جهان در رقابتی دیرینه با هم قرار دارند. مدام تاریخ را به نفع خودشان تغییر می دهند و در این میان آمریکا تا چند وقت پیش فقیرترین قاره فرهنگی هنری به حساب می آمده است. با نگاه تازه جهان به آمریکا و خصوصا کشف زندگی های ماورایی در آمریکای بومی، خیل توجهات به سمت این تمدن افزایش یافت و آثار بسیاری را به وجود آورد.موسیقی پاپ فارسی در سده ی نوزدهم میلادی و در دوره ی قاجاریه زاده شد و بعدها با از راه رسیدن رادیو ، شتابا
مقدمه :« فسیروا فِی الارضِ فَانظُروا کیفَ کانَ عاقبهُ المُکذِّبینَ» ستایش خداوندی را که بندگانش را به وسیله کتاب هدایت از ضلالت و گمراهی به روشنی و سعادت رهنمون شد، و پیوسته او را به سیر در آفاق و انفس دعوت کرد تا شاید از این رهگذر با اندیشه و تدبر در احوال اقوام گذشته راه شایسته خویش را به درستی دریابد. و سلام و صلوات بر محمد مصطفی خاتم النبیین آن خورشید هدایت گر و تبیین

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها